petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kapıya sıkışan kuşum yemek yemiyor !!!! Lütfen yardım edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve taylancapraz tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. taylancapraz

Arkadaşlar kardeşim kuşu kapıya sıkıştırmış. Kuşun yarası yok ama 2 gündür ne yemek yiyor, ne su içiyor ne de ötüyor. Yakınlarda veteriner de yok ne yapabilirim lutfen yardım ediiin

2. taylancapraz

Bir de kuşumun ishal. :( Arkadaşlar ne yapabilirim?

3. taylancapraz

Ağzından köpük geliyo arkadaslar lütfen acil yardım edin :(

4. ismail kaan

ihsaline patatesi haşla ver veya suyuna çay kaşığının ucuyla türk kahvesi koy tüy altlarına bak kan toplanmışmı bak vitamin ve mama ver mamanın içine vanilin koy ilgisini çeksin yer inş,durgunluğu normal haliyle korkmuştur

5. taylancapraz

Sağolasın kardeşim. Kan toplamamış o konuda sıkıntısı yok ama yemek ve su istemiyor. Görünce saldırdığı seyler verdim, yemiyor, gagasina tutunca da kafasını ceviriyor. Siringa ariycam bi bulabilirsem onunla besliycem.

6. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Korktugu için böyle yapıyordur. Umarım kısa sürede atlatır korkuyu

7. taylancapraz

Teşekkürler. Umarim korkusu geçer. Biraz önce zorla su verdim hareketlendi biraz.

8. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Zorlarsanız da size güveni azalabilir ama

9. taylancapraz

Yok bi marulun ucunu islatip gagasina soktum birkaç kere, öyle öyle verdim. Şimdi kendisi kafesten çıktı, omzumda uyuyor. İİstanbuda bi veterinerle konuştum telefonla, bu tür durumlarda beslemeye yarayan özel şırıngalar varmış birazdan cikip ondan arıycam. Umarım bulurum ve ise yarar.

10. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bulursun ya pek zor degildir diye tahmin ediyorum onu bulmak

11. taylancapraz

Muhtemelen. Ama Bartındayım, buraları da hiç bilmiyorum, belki veteriner bile bulamayabilirim.

12. taylancapraz

Arkadaşlar hepinize tavsiyelerinizden dolayi teşekkür ederim. Ama kuş dayanamadı. Ölmeden önce nefes sorunu yaşadı ve ağzından balgam gelerek öldü. Sanırım akciğerleri zarar görmüş. Tekrar hepinize teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş