Karadeniz Pet

Kapıya sıkışan ve yere düşen mubişim için yardım bekliyorum

• Konbuyu başlatan Deniz ŞEKER
  • Başlangıç tarihi
D

Deniz ŞEKER

Guest
Arkadaşlar, aylardır gözümüz gibi baktığımız aileden biri olan çok güzel de konuşan dişi mubişim serbest gezerken kapıya sıkıştı ve yere düştü. İlk anda öldüğünü sandık fakat biraz sendeledikten sonra canlı görünmeye başladı. Bu hadise pazar günü yaşandı. Bu gün üç gün oldu yani, üç gündür yemini yiyor suyunu içiyor fakat başını yere değecek kadar aşağı sarkıtarak duruyor. Zaman zaman uçuyor, geziyor ama sonunda yine kafası düşüyor. Avivit haricinde hiçbir şey vermedim, görünürde bir kırığı falan da yok. Başka ypabileceğimiz bir şey var mı? Fikirlerinizi bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Besin yönünden bakımını iyi yapın ve zamana bırakın..

Teşekkür ederim cevbınız için, siz daha önce böyle bir vakayla karşılaştınız mı?Aradan üç gün geçip hala yaşıyor olmasına rağmen yine de ölme ihtimali var mı diye gözümüze uyku girmiyor

Büyük ihtimalle kafa ve boyun zedelenmiş.. Veterinere götürseydiniz keşke 3 gün beklemek yerine.

Bulunduğum yer çok küçük bir ilçe ve muhabbetlerden anlayan bir veteriner yok maalesef, sorduk bilemeyiz dediler, ona canımız feda ama çaresiz kaldık.

Ustam o zaman ben yapacak pek bir durum olduğunu düşünmüyorum ustalar gerekli yardımda bulunacaklardır.

Teşekkür ederim Yusuf, üretici bir arkadaş var fakat o kuşları hastalandığında bana getirir, yani aslında hastalıklar konusunda ben ona yardımcı oluyorum.
Son durumumuz şu, çok iyi uçmaya başladı maşallah, tıka basa da yiyor kursak büyüdü, konuşmaya da başladı. Sadece başını kuyruğuna dek değdiremiyor. Yani baş sağa sola ve öne dönüyor fakat geriye gitmiyor. Besin ve vitamin takviyesi yapıyorum, umarım eski halini alır,yine de yapabileceğiniz bir tavsiye varsa sevinirim, ilgilenen herkese teşekkürler

bir zedelenme olmuş.Umarım 1-2 ay süreç içerisinde düzelecektir.Bu süreçte kafesten çok fazla dışarı çıkarmayın vitamin mürekkep balığı kemiği kumunu istiridye kabuğunu eksik etmeyin

Teşekkür ederim Yusuf, üretici bir arkadaş var fakat o kuşları hastalandığında bana getirir, yani aslında hastalıklar konusunda ben ona yardımcı oluyorum.
Son durumumuz şu, çok iyi uçmaya başladı maşallah, tıka basa da yiyor kursak büyüdü, konuşmaya da başladı. Sadece başını kuyruğuna dek değdiremiyor. Yani baş sağa sola ve öne dönüyor fakat geriye gitmiyor. Besin ve vitamin takviyesi yapıyorum, umarım eski halini alır,yine de yapabileceğiniz bir tavsiye varsa sevinirim, ilgilenen herkese teşekkürler

MaşAllah buna şükür. Mama ve vitamin desteği ayrıca yiyebileceği meyve ve sebze sunabilirsiniz.

kuşunuz nasıl oldu aynı şey başıma geldi düzeldi mi ne yapmam gerektiğini bilemiyorum nolur acil cevap verin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zedelenme olmuştur ama bir kus uçarken nasip kapiya sıkışır aklim almadi. Veterinere götür bir baksin derim

veteriner baktı ağrı kesici verdi sadece geçer dedi ama arkaya çeviremiyo kafasını geçecek gibi durmuyo

Arkadaşlar, aylardır gözümüz gibi baktığımız aileden biri olan çok güzel de konuşan dişi mubişim serbest gezerken kapıya sıkıştı ve yere düştü. İlk anda öldüğünü sandık fakat biraz sendeledikten sonra canlı görünmeye başladı. Bu hadise pazar günü yaşandı. Bu gün üç gün oldu yani, üç gündür yemini yiyor suyunu içiyor fakat başını yere değecek kadar aşağı sarkıtarak duruyor. Zaman zaman uçuyor, geziyor ama sonunda yine kafası düşüyor. Avivit haricinde hiçbir şey vermedim, görünürde bir kırığı falan da yok. Başka ypabileceğimiz bir şey var mı? Fikirlerinizi bekliyorum
merhaba aynı şey 3 gün çnce başıma geldi kuşunuz nasıl oldu düzeldi mi kafası zamanla çünkü benim kuşumun başı eğik duruyor kütfen yardım eder misiniz bana?

Geri