Karadeniz Pet

Kaplumbağalarım Max ve Leena

Kabukda yumusama yok dimi abi elinle bastırdıginda kaya gibi olmasi lazim.

Kabuğun en alt sırası etek kısmı yumuşak, üst kısımları sert ancak kaya gibi değildir herhalde, sıkmadım hiç ama ele alınca sertliği hissediyorum.

Kabuğun en alt sırası etek kısmı yumuşak, üst kısımları sert ancak kaya gibi değildir herhalde, sıkmadım hiç ama ele alınca sertliği hissediyorum.
Kuyruga dogru olan kısımlar yavru oldugu icin yumusak olur genelde. Ama sırt kısmı sert olmali yani kaya gibi olmasada tirnakla vurulunca tak tak sesi gelmeli.

Biliyorum abi minnacik olduğunu. Ben olasi akciger enfeksiyonuna kapilmadiklarina garanti olsun diye dedim. Ama minnacik olduğuna bakma baya saglamlar :)

Abi Erkan Bey'in dediği gibi çok önemli birşeye benzemiyor mantar olsa bugüne kadar çoğalırdı diye düşünüyorum. Dert etme şekil durmuş :D maşallah yavrulara yem olarak sera raffy I oneririm abi bol proteinlidir hayvanlara yarari olur tabi dozunda verirsen arada bitkisel yemle karıştırıp vermelisin.

Hangi yemi kullandıgini sormayi unuttum abi. Evet uğur kardeşiminde dedigi gibi sera raffy l cok sevdikleri yemdir. Bunu haftada 3 kez iki ogun verebilirsin. Ana yem olarak sera raffy p yada tetra reptomin kullan :)

Geri