petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

karanlıkta tellere tırmanma sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve çağatay akkoç tarafından 31 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. çağatay akkoç

Arkadaşlar çiftim ışığı kapattığımda tellere atlıyorlar ne yapmam lazım bu sevdadan vazgeçirmek için?

2. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Bu sevdadan ziyade endişe.
    Özellikle birbirlerinden korkuyorlarsa veya ortama alışamamışlarsa yapıyorlar.
    Benim de başımda olan bir sıkıntı.
    En garanti çözüm güneşin yavaş yavaş batışı ile kuşların uyuması, ışığın açılmaması.
    Eğer karanlık olduktan sonra ışıkları yakarsam daha sonra kolay kolay uyumayıp, bu davranışı sergiliyorlar.
    Bir de sanırım yüksekte bir tünek olması da önemli.
    Yine böyle yaptıkları bir zamanda birbirlerinden korktuklarını düşünüp üst tarafa yeni bir tünek eklediğimde ikisi de üstteki tüneğe çıktı.
    Aynı davranışı da yapmadılar.
    Ama bu kesin çözüm değil, zaman zaman yine aynı sonuçla karşılaşabiliyorum.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

3. çağatay akkoç

alalı iki hafta oldu belki alışamamışlardır daha teşekkür ederim yorumun için.

Sayfayı Paylaş