Karadeniz Pet

karar veremiyorum sizce ne yapmalıyım ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar 1 çiftten yetiştirdiğim 13 yavrum var. yavru diyorum ancak yetişkin oldular artık kiminin eşleşme zamanı geldi. tek tek bakarken sıkıtnı yoktu ama onların da eşlere ihtiyacu var. kuşlarımı satmak gibi bir düşüncem olmadı hiç. ama kardeşleri de eşe atmanın doğru olmadığını forumdan öğrendim. bu şekilde eşe de atamam.hepsine eş alsam ev içinde onlara o kadar yer ayıramadığım gibi zaten bu kadarı bile göze batmaya başladı. takas edeyim en azından diyorum ancak hiç birine kıyamıyorum hepsinin ayrı ayrı özelliği güzelliği var. karar veremiyorum hangilerini takasa edeceğime. bu yüzden sizlerin fikirlerini istiyorum. aynı renkte olan kuşların fotolarını cinsiyetlerini ve yaşlarını yazacağım. (bu arada koyduğum fotoların hiç biri şuan ki halleri değil daha küçük halleri ben renkleri belli olsun diye olan fotolardan kullandım. şimdiki hallerinin maşallahı var

Son düzenleme:
Maşallah insan ufak bir yumurtadan başlayıp büyüdüklerine şahit olduğu uzunca bir zamana şahit olduğu için hiçbirine kıyamıyor tabi ki . Maalesef şartları zorlayınca yapıcak birşey kalmıyor. Bana sorarsanız içinizden hangisi geçiyorsa onu yapın en azından kendi düşüncenizle pişman olmazsınız. Bereketli üretimler :)

Bana sorarsan son kusu takasa sokma

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:02 --

4.fotodaki beyaz kus kac aylik disi galiba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:07 -->-> Daha önceki mesaj 00:06 --

Buarada hangi sehir ve semttesin

Maşallah insan ufak bir yumurtadan başlayıp büyüdüklerine şahit olduğu uzunca bir zamana şahit olduğu için hiçbirine kıyamıyor tabi ki . Maalesef şartları zorlayınca yapıcak birşey kalmıyor. Bana sorarsanız içinizden hangisi geçiyorsa onu yapın en azından kendi düşüncenizle pişman olmazsınız. Bereketli üretimler :)
teşekkür ederim aynen öyle. gözüm gibi baktım tabiri tam da bunun için söylenmiş olmalı. ama vazgeçmek çok zor.:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:37 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

Bana sorarsan son kusu takasa sokma

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:02 --

4.fotodaki beyaz kus kac aylik disi galiba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:07 -->-> Daha önceki mesaj 00:06 --

Buarada hangi sehir ve semttesin

son fotodaki 10 aylık en büyük kuşum evet dişi.zaten en büyükler çoktandır kızgınlık belirtileri göstermeye başladı. ama şuan diğerlerinin de ondan farkı yok. elimde ki fotoları koydum küçüklük halleri.

hocam sanki sizde beyaz bir çift vardı öyle hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam bu arada kuşların maşallahı var hocam çok tatlılar

hocam sanki sizde beyaz bir çift vardı öyle hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam bu arada kuşların maşallahı var hocam çok tatlılar
Allah razı olsun teşekkür ederim. beyaz çiftim yok. çiftim yeşil-mavi 1 ve 2 nolu fotolarda ki yavrular gibi. ama albino ve creamino da verdi. hepsi birbirinden değerli benim gözümde:(

Ben kuslarimi ilk eslestirmeye calisirken sanirim siz 2. agiz yavrularinizi aliyordunuz. Su an ben de 3 yavru daha aldim. Bu ise gonul verenlerdensiniz. Bence imkaniniz varsa kendinize bir kucuk capli bir uretimhane kurmanizi oneririm. Cunku hem gonulden bakiyorsunuz, hem de guzel bir kan yakalamissiniz. (Hem Albino ve creamino almak kolay olmasa gerek) Benimki sadece fikir, insallah hepsi de saglikla buyusun, hepsine de masaallah...

Ben kuslarimi ilk eslestirmeye calisirken sanirim siz 2. agiz yavrularinizi aliyordunuz. Su an ben de 3 yavru daha aldim. Bu ise gonul verenlerdensiniz. Bence imkaniniz varsa kendinize bir kucuk capli bir uretimhane kurmanizi oneririm. Cunku hem gonulden bakiyorsunuz, hem de guzel bir kan yakalamissiniz. (Hem Albino ve creamino almak kolay olmasa gerek) Benimki sadece fikir, insallah hepsi de saglikla buyusun, hepsine de masaallah...
evet bir dönem epey konu açıyordum çünkü gerçekten o zamanlar çoğu şeyi bilmiyordum. bu site sayesinde öğrendim sorularım hiç cevapsız kalmadı.
bende hiç birinden vazgeçmek istemiyorum ama ev ortamında olmuyor fazla kalabalık oldular. daha önce de söylemiştim üretici değilim ki fazla olanları elden çıkarayım. bir karar vereceğim artık. sizin de yavrularınıza maşallah daha da çoğalsınlar inşallah.

Geri