petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kardeş mubişler birbiriyle eşleştirilir mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cem AYGÜN tarafından 9 Aralık 2013 başlatılmıştır.

?

Kardeş (aynı ağız yavrudan) Muhabbet kuşlarından eş yapan var mı?

1. Evet

25,0%
  2. Hayır

75,0%
  1. Cem AYGÜN

Cem AYGÜN New Member

Beğenileri:
    0
    Kardeş kuşlar birbiriyle eşleştirilir mi?

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Uzun zamandır merak ettiğim ve araştırmalarım sonucunda da henüz net bir bilgi sahibi olmadığım bir konu hakkında sizlerin bilgi ve tecrübelerine ihtiyaç duydum. Acaba kardeş muhabbet kuşları birbiriyle eş olur mu? sağlıklı yavru verirler mi? Aranızda kardeşlerden eş yapmış ve onlardan yavru almış olanlar var mı? Yorumlar ve bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler....

#1 Cem AYGÜN, 9 Aralık 2013
    Son düzenleme: 9 Aralık 2013
  2. kaksoy

kaksoy Guest

tam bilmiyorum ama sadece fikir yürütüyorum sonuçta ayni kandan gelme oldukları için insanlarda nasil problem oluyorsa kuşlardada olur diye düşünüyorum çarpik çurpuk yavrular alabilirsin ben olsam illa yavrular elimde kalsin diyorsan disardan eş al onlara böylece riski ortadan kaldirirsin

3. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    bence hiçde bişey olmaz

4. Tevfik AKTUNÇ

Kardeş muhabbet kuşları daha iyi eş tutarlar :)

5. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    on numara da olur beraber büyürler eşleşirler yavrular verirler:)

6. Cem AYGÜN

Cem AYGÜN New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar lütfen sonrasında günah sahibi olmayalım. yavrular sakat olduktan sonra hiç bir kıymeti olmaz daha çok onlara eziyet etmiş oluruz. konuyu gerçekten bilen ve bu şekilde eş yapmış ve yavru almış arkadalar ele alır ona göre cevap yazılırsa çok memnun kalırım. Duyarlı davrandığınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim..

7. mavıs ve lımon

Bence cok guzel yavruklar verırler

8. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    bence abarttınız kaç akraba evliliğinde sakat çocuk oluyo sanki kuşdada olsun

9. Duranettin ERAYDIN

Olur ama ben farklı kanları tercih ederim. Rainbow yada ingiliz olmadığı sürece

mobilden

10. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    farklılık olur tabi daha iyi cinsleri olur

11. Tuan MAKSEL

Farkli kuslar varken neden kardes kuslari ciflestireyimki olduda sakat dogdu napcan ondan sonra o sakat kusu.

12. Buğra

Buğra Guest

köpeklerde orjinal ırk elde etmek için kardeşler çiftleştiriliyor burdan yola çıkarsam bir sakıncası yok gibi

13. Mert AKSOY

Bilerek sirf goze hitap etmesi icin, irki rengi vs icin bile bile kardes kuslar eslestirilmez, olacak hayvan sakat olsa bir aksakligi olsa, bunun altindan kalkilmaz, hesabi da verilmez, koskoca bir cani bilerek kusurlu olarak dogurtmak.... Denemeyin kardesim, sanki kus bitti de kardeslerine sira geldi, hangi irk istiyorsan al kardes olmayanlari istedigin kadar uret

14. Cem AYGÜN

Cem AYGÜN New Member

Beğenileri:
    0
    Sevgili tuan sende vermiş olduğun cevapta haklısın, en başta da yazdım zaten Allah korusun neden kuşlar sakat olsun neden günah sahibi olalım değil mi? ancak orjinal ırkı korumak ve aynı soydan yavru devamını sağlamak için böyle bir yönteme başvurmayı düşünüyorum. Zaten bu zamana kadar da böyle birşey denemiş değilim. bu sebeple burdan görüş yada fikir değil de aksine daha çok yaşanmış bilgi ve tecrübeye ihtiyacım olduğundan bu konuyu açtım. ilgin için ayrıca teşekkür ederim.

#14 Cem AYGÜN, 9 Aralık 2013
    Son düzenleme: 9 Aralık 2013
  15. Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Kardeşler olmaz. Yavru anne veya babasıylaolur ama kardeş kardeşle olmaz.

16. İsmail BAL

kanatlı hayvablar kardeş eşleştirmeleri her zaman tehlikelidir. sakat doğma riski çok fazladır ve o yüzden tavsiye edilmez. anne-oğul ve baba-kız eşleşmelerinde hiç bi sakınca olmuyor ben denedim fakat kardeş deneyenler ilk kuluçka olmazsa bile 2. 3. kuluçkada sorunlar ile karşılaşıyorlar.

17. Yılmaz KAÇAR

Beğenileri:
    0
    Güncel......

18. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Kardeş kuşlar eşe atılır bir sorun olmaz. İstenilen rengi bulmak için üreticiler ne yapıyor sanıyorsunuz kardeş kuşları çiftleştiriyorlar

Sent from my Nokia Lumia 920 for Tapatalk

19. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    bi yerde okumuştum ırklarında küçülme olurmuş

20. Cem AYGÜN

Cem AYGÜN New Member

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. Muhabbet kuşu kardeş kardeşe yavru alınır mı?