Karadeniz Pet

Kardeş mubişler birbiriyle eşleştirilir mi?

Kardeş (aynı ağız yavrudan) Muhabbet kuşlarından eş yapan var mı?

• Kullanılan toplam oy
    12

Cem AYGÜN

Yeni Üye
Kardeş kuşlar birbiriyle eşleştirilir mi?

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Uzun zamandır merak ettiğim ve araştırmalarım sonucunda da henüz net bir bilgi sahibi olmadığım bir konu hakkında sizlerin bilgi ve tecrübelerine ihtiyaç duydum. Acaba kardeş muhabbet kuşları birbiriyle eş olur mu? sağlıklı yavru verirler mi? Aranızda kardeşlerden eş yapmış ve onlardan yavru almış olanlar var mı? Yorumlar ve bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler....

Son düzenleme:
tam bilmiyorum ama sadece fikir yürütüyorum sonuçta ayni kandan gelme oldukları için insanlarda nasil problem oluyorsa kuşlardada olur diye düşünüyorum çarpik çurpuk yavrular alabilirsin ben olsam illa yavrular elimde kalsin diyorsan disardan eş al onlara böylece riski ortadan kaldirirsin

Kardeş muhabbet kuşları daha iyi eş tutarlar :)

on numara da olur beraber büyürler eşleşirler yavrular verirler:)

Arkadaşlar lütfen sonrasında günah sahibi olmayalım. yavrular sakat olduktan sonra hiç bir kıymeti olmaz daha çok onlara eziyet etmiş oluruz. konuyu gerçekten bilen ve bu şekilde eş yapmış ve yavru almış arkadalar ele alır ona göre cevap yazılırsa çok memnun kalırım. Duyarlı davrandığınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim..

bence abarttınız kaç akraba evliliğinde sakat çocuk oluyo sanki kuşdada olsun

Olur ama ben farklı kanları tercih ederim. Rainbow yada ingiliz olmadığı sürece

mobilden

Farkli kuslar varken neden kardes kuslari ciflestireyimki olduda sakat dogdu napcan ondan sonra o sakat kusu.

köpeklerde orjinal ırk elde etmek için kardeşler çiftleştiriliyor burdan yola çıkarsam bir sakıncası yok gibi

Bilerek sirf goze hitap etmesi icin, irki rengi vs icin bile bile kardes kuslar eslestirilmez, olacak hayvan sakat olsa bir aksakligi olsa, bunun altindan kalkilmaz, hesabi da verilmez, koskoca bir cani bilerek kusurlu olarak dogurtmak.... Denemeyin kardesim, sanki kus bitti de kardeslerine sira geldi, hangi irk istiyorsan al kardes olmayanlari istedigin kadar uret

Sevgili tuan sende vermiş olduğun cevapta haklısın, en başta da yazdım zaten Allah korusun neden kuşlar sakat olsun neden günah sahibi olalım değil mi? ancak orjinal ırkı korumak ve aynı soydan yavru devamını sağlamak için böyle bir yönteme başvurmayı düşünüyorum. Zaten bu zamana kadar da böyle birşey denemiş değilim. bu sebeple burdan görüş yada fikir değil de aksine daha çok yaşanmış bilgi ve tecrübeye ihtiyacım olduğundan bu konuyu açtım. ilgin için ayrıca teşekkür ederim.

Son düzenleme:
kanatlı hayvablar kardeş eşleştirmeleri her zaman tehlikelidir. sakat doğma riski çok fazladır ve o yüzden tavsiye edilmez. anne-oğul ve baba-kız eşleşmelerinde hiç bi sakınca olmuyor ben denedim fakat kardeş deneyenler ilk kuluçka olmazsa bile 2. 3. kuluçkada sorunlar ile karşılaşıyorlar.

Güncel......

Kardeş kuşlar eşe atılır bir sorun olmaz. İstenilen rengi bulmak için üreticiler ne yapıyor sanıyorsunuz kardeş kuşları çiftleştiriyorlar

Sent from my Nokia Lumia 920 for Tapatalk

Geri