Karadeniz Pet

Kardeşime hediye aldığım kuşun cinsi nedir?

• Konbuyu başlatan Işıl KEGEÇ
  • Başlangıç tarihi
I

Işıl KEGEÇ

Guest
selam arkadaşlar kardeşim uzun süredir muhabbet kuşu istiyordu dün hediye olarak aldım sizce cizsiyeti ve yaşı nedir erkek dediler ama sizede sormak istedim
lflxr.jpg

lflxu.jpg

lflyw.jpg

Fotoğraflar pek net değil fakat yanılmıyorsam Erkek ve 1-2 aylık civarında.

daha çok küçük gagasındakı siyahlıktan anlaşılacaktır zaten Muhammet ustama katılıyorum erkek olabilir

Eve dün getirmeme rağmen elimi kafese soktum hemen atladı elime inmekte istemiyo acaba normal mi yavru ve bize alışmamış

Tam net göremedim burun delikleri etrafında beyazlık var mı Işıl hanım ? Gerçi henüz çok küçük aradan biraz zaman geçince cere rengi tam anlamıyla oturmaya başlayacaktır o zaman daha kesin birşeyler söylenebilir. Fakat yinede ben ERKEK diyorum.

Işıl hanım,

öncelikle Maşallah diyelim. 30-35 günlük güzel bir yavru. bana erkek gibi geldi.

güle güle büyütün.

Beyazlık yok burun deliklerinin orada biraz mora benziyo rengi birazda pembeye :d bende bilemedim

Sağolun emre bey

İlk resimlere göre erkek de son resimde %60 erkek %40 dişi olabilir ama zamanla renk oturur. 1-1,5 aylık bir kerata :)

ustam daha dün getirdik eve maşallah elimi kafese sokunca kaçmıyo hemen elime geliyo bu normalmidir ya :D

Normaldir daha saflar bir şeyi bilmiyorlar kediyle bile oynar bu kadar ufaklar :D iyisi mi hiç elinizden indirmeyin sevin kendini bilene kadar size alışmış olur :D

kafasını oksuyorum gögsünü oksuyorum kaçmıyo ne bileyim tuhaf geldi daha önceki aldığım kuşlar kafese yaklastığımı gördükleri an kaçıyolardı ama maşallah bu ilk günden atladı elime o tuhaf geldi bana :D

kafasını oksuyorum gögsünü oksuyorum kaçmıyo ne bileyim tuhaf geldi daha önceki aldığım kuşlar kafese yaklastığımı gördükleri an kaçıyolardı ama maşallah bu ilk günden atladı elime o tuhaf geldi bana :D

Maşallah :) Yavru kuş almanın faydaları işte...

Kardeşime nasıl verecem bu kuşu ya çok sevdim ben bu kuşuu :d :d

:D Aynı evdesiniz sanıyordum :D bence gidin aldığınız yerden yine aynı kara gagalı bi' tane alın :) Ama isterseniz orda bi deneyin elinize almayı :)

Evet, kesinlikle kardeşinize aynı kuşçudan başka alın. ;)

Kardeşime vermedim kuşu daha haberi yok aldığımdan :d en iyisi ben ona başka alayım bu bende kalsın :d

Geri