Karadeniz Pet

kardeşler eş olur mu ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
Evet sorum tamda bu birlikte büyüyen yavrulardan eş olur mu ? bir çok yerde hastalıklı olabiliceğini okudum. ama olur diyende var. yada aynı kuluçkadakiler değil de farklı kuluçkadaki kardeşlerle olabilir diyenlerde var bu konuda sizin fikirleriniz nelerdir ?

Ben evimde hobi amaçlı besliyorum ve şuana kadar asla kardeş kuşu eşe atmadım.

Üretici arkadaşlarımdan bu uygulamayı yapanlar var ama onlarda farklı batımlarından eşe atıyorlar. Yani aynı kuluçka kardeşinden eşe vurmuyorlar. Kesin sorun olacak diye birşey yok ama ilerde sorun çıkarabilir.

Bence doğrusu kesinlikle kardeş kuşları eşe atmamaktır.

Aynı kandan kardeşlerde sakat çıkma olasıdır

teşekkürler arkadaşlar. peki farklı kuluçkadan kardeşler içinde mi aynı şeyi düşünüyorsunuz ? bu durumu yaşayan, bilen ,gören arkadaşların da fikirlerini merak ediyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:20 -->-> Daha önceki mesaj 16:13 --

Ben evimde hobi amaçlı besliyorum ve şuana kadar asla kardeş kuşu eşe atmadım.

Üretici arkadaşlarımdan bu uygulamayı yapanlar var ama onlarda farklı batımlarından eşe atıyorlar. Yani aynı kuluçka kardeşinden eşe vurmuyorlar. Kesin sorun olacak diye birşey yok ama ilerde sorun çıkarabilir.

Bence doğrusu kesinlikle kardeş kuşları eşe atmamaktır.

teşekkür ederim. benimki de mecburi hobi aslında. çiftler bana emanet. kardeşim o kadar çok istedi ki kuşlarından yavru almayı ama olmadı şuanda askerde ve o gittikten tam 1 ay sonra yumurtalar geldi tabi pek inanamadı:rolleyes: ben o gelene kadar onun bu hobisini hayata geçirmek çoğaltmak istiyorum.

ve tabi ki yanlış bir şey yapmak istemem, çünkü kuşları sevmekten ileri gitmemiş benim için; bilgisizlik açısından zor bir deneyim ama çok zevkliymiş:)

kardeş kuşlarda kalıtsal hastalıklar fazla oluyor malesef o yüzden eşe atmayın derim onun yerine çıkan yarulardan birkaçını yakınınızda ki bir üreticiden değiş tokuş edin öyle çoğaltın kardeşinizin hobisini

Farklı batın yavrularda aynı anne ve babadan ise sonucta kardestır bende hıc kardes kusları eşlemedim eşlememde esleyenler cok var sakat doganda oluyor sonradan ölende ama saglıklı olanda ama ben az ihtımalde olsa hayvanların sakat dogma olasılıgını yok sayamam.

kesin diye bir şey yok ortada. eğer sakat bir yavru canını sıkmayacaksa, kuluçkadaki yada yavru besleyen kuşun aniden sebepsiz yere ölmesi seni üzmeyecekse. bu riske girebilirsin.

hepinize teşekkür ederim. ben hastalık olmasa bile kardeşlerin eş olması taraftarı değilim zaten. ilerleyen zamanlar için bilgi almak istedim henüz yavrularım çok küçük zaten. ama bi arkadaşın dediği kafama yattı yavru değişimi yapabilirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:18 -->-> Daha önceki mesaj 21:17 --

arkadaşlar yeni konu açmak istemiyorum. 2aylık yavrularda çiftleşme belirtisi olur mu ? sürekli birbirlerine yem kusuyorlar ve bir kaç kez ayak attığını gördüm birinin. ama ikisi içinde erkek denmişti burda.

Geri