Karadeniz Pet

Kardeşler eş olur mu?

Tezel Uysal

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar öncelikle kuşlarımı tanıtmak istedim çarpık bi aile düzenleri var

Oğlumuzun adı: Maviş
1.Eşi : Limon
2.Eşi : Sarı (kırmızı gözlü)
dişilerimizin ikiside lutino. dişilerin 2 side 4'er yumurta yaptılar ama limonun 2 yumurtası boş cıktı. sarının 2 yavrusu yumurta içinde gelişmedi yani 2 anneden de 2 ser yavru aldık.

arkadaşlar sorum şu. çıkan yavruları eşleştirmeye kalksam sağlıklı olur mu????
BZ3o8v.jpg

LİMONUN YAVRULARI
4LXYGG.jpg

vgrYP4.jpg

Vlm29v.jpg

BUNLARDA SARININ YAVRULARI

q4V9AZ.jpg

yPg2pN.jpg

Olmasına olur ama tavsiye edilmez . Nedenleri sakat doğan yavrular sağlıksız bir nesil vs.

saolun çok teşekkürler anneleri ayrı ama yinede sağlıklı olmaz sanırım.

Kan genelde ayni oldugu icin tavsiye edilmez ama sizin bileceginiz birsey tabii ki

Imkanin varsa eslemesen iyi olur, bazı sıkıntılı
yavrular gelebilir, uzulursun.

Bende bu konuyu merak ediyorum.
İnşallah kuşlarım yavru yapınca eş yapmayı düşünüyorum ama bu konu aklımı karıştırdı.

Tabiki eslestirmeyiniz ama Ustalar daha iyisini bilir fakat sizin durumunuzda 1 kez yavrular ciftlestirilebiliyormus fakat cikan yavrularin yavrulari ciftlestirilemiyormus oyle duymustum bir kopekci abimiz var o kopeklerine uyguluyormus

Ustalar yanlis anlamasin onlarsan fazla bilgim yok ama muhabbet vardi baba kiz es yaptik yavrular saglikli cikti ama istisnai bi durum

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

shiji2832 senin dediğin çaprazlamaydı galiba. Yanlış olmasın da.
Kardeşleri eşe atmayın sakın. Sonra korkunç yapıda yavrularınız olur en fazla 20 gün yaşarlar.

Yapin demiyorum ama istisnai bi durum ben yapmistim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben daha önce böyle bir konu açmıştım.Sonra farklı kuşları eşleştirdim.Ustalar başta olmak üzere sakat doğum ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylediler ki internetden de araştırırsanız eğer yine aynı sonuca varırsınız.Bence riske girmeye gerek yok.Maşallah kuşlarınıza☺️

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri