petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kardeşler eş tuttu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve /kimya/ tarafından 7 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    iyi akşamlar arkadaşlar. aynı kafeste farklı kuluçkadan 5 aylık erkek ve 3 aylık dişi kuşum eş tuttu. kafeste diğerlerine göre fazla ilgiliydiler ama oyun oynuyorlardır demiştim. 5 aylık erkek baya kızgın. son günlerde yem kusmalar ve ayak atmalar başladı. hem çok küçük hemde zaten kuluçka falan istemiyorum. anne-babayı ayırdım bunlar başladı.

şimdi aynı kafeste dursalar çiftleşir mi bunlar ? kafeste sadece ikisi yok bütün kardeşler beraber yaşıyorlar. bunları ayırayım mı yoksa dursunlar mı ? yardım ederseniz sevinirim.

2. Muhammed Necib Karabulut

Beğenileri:
    4

Bence ayırma zaten Yuvalık yoksa ve başka kuşlar da varsa kuluçkalayamazlar.

3. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    kuluçka olmaz ama yumurta olabilir mi :S

4. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    yuvalıksızz yumurtlama olması için dişinin çok kızışmış olması lazım ve tabana yumurtlar... ama erkek kızısmıs dişi kızışmamıssa ztn dişi çiftleşmeye izin vermez yumurtada olmaz... yani erkek ayak atsada sorun olmazz...

5. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    dişi zaten çok küçük kızışmadı yani.. ama bariz birbirlerine kur yapıyorlar, besliyorlar. yumurtayı geçtim çiftleşsinler bile istemiyorum. kardeş kardeş geçinip gitmiyorlar da. ama içim rahatladı valla çok teşekkürler.

Sayfayı Paylaş