Karadeniz Pet

Kardeşleri eş etmek

korkmaz256

Meraklı Üye
arkadaşlar benim yavrular (7 tane ) aynı kafeste 8 aydır heralde ve öpüşen birbirini temizleyen eşler var onları eş etsem olurmu ??? bunlar kardeş birde yavrularda bir sakınca es olmama gibi sorun lar olurmu

Bence etik değil. Sonuçta kardeşler. Yavruların sakat olma ihtimali mevcut. Petshoplardan yada tanıdık üretici varsa kuşların eşlerini değiştirin. Ben olsam kardeş kuşları eş olarak atmam.

Kesinlikle katılıyorum sakat olma ihtimali var aynı durumu balıklarda yaşadım ne yazık ki

Kesinlikle böyle bir duruma kalkışmayın yazık tanıdiklarinizla değistirin, veya petshop tan değiştiriniz.

kardeşleri eşe atmayın

Sakat doğarsa vebali üzerinize düşer. Değmez.

çıkacak yavrular sakat çıkabilir varsa yakınlarda üretici yada hiç üretici arkadaş olmazsa bir petshopla konuşabilrsiniz takas durumunu değiştirip eş için kuşlar alabilirsiniz en azından sonuç daha sağlıklı olur

tmm ztn düşündüydüm sakat olabileceğini ama hayvanlarda anne yavru kardeş olmaz diye düşündüm teşkkürler çünkü arkadaşın tavugu kuluçkaya yattı yavrular çıktı byüdü yavru horoz anneye bastı ondan sordum olmaz diye ama olurmus teşekkürler

aynı batından (aynı kuluçkadan) doğan kardeşler yerine farklı kuluçkalardan kardeş yavrular birbiriyle eşleştirilebiliyor diye biliyorum... ve yurt dışında profesyonel üreticilerce zaten yapılan/uygulanan bir yöntem diye biliyorum... siz yine bunu araştırın ona göre eşe atın...

Son düzenleme:
Ayni kuluckadan es tutturmayin farkli kuluckalardqn es vurun sakat olma riski cok buyuk

aynı batından (aynı kuluçkadan) doğan kardeşler yerine farklı kuluçkalardan kardeş yavrular birbiriyle eşleştirilebiliyor diye biliyorum... ve yurt dışında profesyonel üreticilerce zaten yapılan/uygulanan bir yöntem diye biliyorum... siz yine bunu araştırın ona göre eşe atın...

peki arkadaşlar 1. kuluçkadan çıkan yavrularla 2.kuluçkadan çıkan kusları eş etsek onlar kaardeş sayılırmı anne baba aynı

Aslında güvercinciler ırk kaybolmasın diye kardeşleri eş yaparlar. Safkan kalır ırk.
Ama genetik zayıflık konusunda daha sağlıksız yavrular olma ihtimali yüksek.
Yine kuşlarınız saf ve sağlıklıysa olabilir.
İnsanlar gibi değil arkadaşlar hayvanlar. Etik açıdan bakmamk lazım islamda da haram değildir hayvanlarda. :)

Aslında güvercinciler ırk kaybolmasın diye kardeşleri eş yaparlar. Safkan kalır ırk.
Ama genetik zayıflık konusunda daha sağlıksız yavrular olma ihtimali yüksek.
Yine kuşlarınız saf ve sağlıklıysa olabilir.
İnsanlar gibi değil arkadaşlar hayvanlar. Etik açıdan bakmamk lazım islamda da haram değildir hayvanlarda. :)

eyvallah kardeşim saol ztn aynı kuluçkadan yapmıcam farklı kuluçkalardan kardeşleri yapacam bakalım ne olacak hayırlısı kendileri seçecek eşlerini yakında foto atarım bu kuluçkadaki yavrular çıksında