Karadeniz Pet

Karışık çiftim.... :)

• Konbuyu başlatan -mcdark-
  • Başlangıç tarihi
M

-mcdark-

Guest
Arkadaşlar bunlar benim muhabbet kuşlarım biri jumbo(gövdesi gri olan),biriside albino(beyaz olan) :)

1-Güzellermi ;)
2-Çiftleşirlermi :D
3-Çifleşirlerse ortaya güzel birşey çıkarmı :)

nquvg.jpg
[/url][/IMG]

nquyv.jpg
[/url][/IMG]

nqv43.jpg
[/url][/IMG]

nqv8y.jpg
[/url][/IMG]

Gerekli ortam sağlandıktan sonra çiftleşmemeleri için bir neden yok.Sadece ana-baba renklerine bakmamanız gerekiyor 7 düvel öteki dedelerinin renklerinde bile olabilir.Seceresini bilmediğinizden kapalı kutu.

Jumbo tüy de bu zaman zarfında tüyden çıkana kadar çiftleşme işini unutun.Gerekli desteği verin hayvana...

Ufak bir tavsiye fotoğraflardan anladığım kadarı ile siz kafesi komple bir değiştirin.
Tünekler vs dahil.

Üreme için :Gerekli ortam,bakım ve en önemlisi sabır...

Gerekli ortam sağlandıktan sonra çiftleşmemeleri için bir neden yok.Sadece ana-baba renklerine bakmamanız gerekiyor 7 düvel öteki dedelerinin renklerinde bile olabilir.Seceresini bilmediğinizden kapalı kutu.

Jumbo tüy de bu zaman zarfında tüyden çıkana kadar çiftleşme işini unutun.Gerekli desteği verin hayvana...

Ufak bir tavsiye fotoğraflardan anladığım kadarı ile siz kafesi komple bir değiştirin.
Tünekler vs dahil.

Üreme için :Gerekli ortam,bakım ve en önemlisi sabır...

Teşekkürler jumbo mun tüy değiştirdiğini yeni öğrendim sağol :D :D

Sırf merak ettiğim için soruyorum :D Kuşun bileziğinde yazanları paylaşabilirmisin ?

2012 doğumlu onu renkten çözdüm de :D

Malesef şu anda tüy değiştiriyor,ele almak istemiyorum malesef :( kafeste yakalamaya çalışsam çok zor yakalanıyor ama yakalanınca ölümüne ısırıyor :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Afedersiniz niye sordunuzki :D kuşu sizmi ürettiniz acaba diye aklımdan geçti :D :D :D

Maşallah çok güzel kuşlar :) güzel bir şey çıkarmı sorusuna gelirsek allahın takdiri :D

Afedersiniz niye sordunuzki :D kuşu sizmi ürettiniz acaba diye aklımdan geçti :D :D :D

Benim için değilde sizin işinize yaraması açısından sordum du aslında eğer alman bilezikli bir kuş ise jumbonun soy ağacını öğrenebilirdiniz.Genelde alman üreticiler soy ağacı olayını çok güzel uyguluyorlar.Ne renk olacağına bir fikir verebilirdi...

dikkat edin o erkek dişiyle çiftleşirken ezmesin :)