petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Karışık çiftim.... :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Resimleri' forumundadır ve -mcdark- tarafından 2 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. -mcdark-

-mcdark- Guest

Arkadaşlar bunlar benim muhabbet kuşlarım biri jumbo(gövdesi gri olan),biriside albino(beyaz olan) :)

1-Güzellermi ;)
    2-Çiftleşirlermi :D
    3-Çifleşirlerse ortaya güzel birşey çıkarmı :)

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

2. Sercan Topcu

Gerekli ortam sağlandıktan sonra çiftleşmemeleri için bir neden yok.Sadece ana-baba renklerine bakmamanız gerekiyor 7 düvel öteki dedelerinin renklerinde bile olabilir.Seceresini bilmediğinizden kapalı kutu.

Jumbo tüy de bu zaman zarfında tüyden çıkana kadar çiftleşme işini unutun.Gerekli desteği verin hayvana...

Ufak bir tavsiye fotoğraflardan anladığım kadarı ile siz kafesi komple bir değiştirin.
    Tünekler vs dahil.

Üreme için :Gerekli ortam,bakım ve en önemlisi sabır...

3. -mcdark-

-mcdark- Guest

Teşekkürler jumbo mun tüy değiştirdiğini yeni öğrendim sağol :D :D

4. Sercan Topcu

Sırf merak ettiğim için soruyorum :D Kuşun bileziğinde yazanları paylaşabilirmisin ?

2012 doğumlu onu renkten çözdüm de :D

5. -mcdark-

-mcdark- Guest

Malesef şu anda tüy değiştiriyor,ele almak istemiyorum malesef :( kafeste yakalamaya çalışsam çok zor yakalanıyor ama yakalanınca ölümüne ısırıyor :D

#5 -mcdark-, 2 Haziran 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Haziran 2013
  6. -mcdark-

-mcdark- Guest

Afedersiniz niye sordunuzki :D kuşu sizmi ürettiniz acaba diye aklımdan geçti :D :D :D

7. Umutcan AĞLAR

Erkek pek bi heybetli.

8. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah çok güzel kuşlar :) güzel bir şey çıkarmı sorusuna gelirsek allahın takdiri :D

9. Sercan Topcu

Benim için değilde sizin işinize yaraması açısından sordum du aslında eğer alman bilezikli bir kuş ise jumbonun soy ağacını öğrenebilirdiniz.Genelde alman üreticiler soy ağacı olayını çok güzel uyguluyorlar.Ne renk olacağına bir fikir verebilirdi...

10. Mehmet ŞEKER

dikkat edin o erkek dişiyle çiftleşirken ezmesin :)

11. -mcdark-

-mcdark- Guest

Aynen :D :D :D çiftleşirken(inşallah) ikiside tünekden bi düşüyomuş :) :D

Sayfayı Paylaş