Karadeniz Pet

karışık yem yapmak istiyorum

tanmalvic

Meraklı Üye
ayrı ayrı ak darı, sarı darı, kızıl darı, aspur v.s. alabildiğim kadar çeşitli yemler alıp zengin bir karışık yem elde etmek istiyorum. piyasada satılan karışık yemleri almak istemiyorum.

sorun şu: kuşların bazıları yem seçiyor ve yemliği eşeliyorlar. yem ziyan oluyor. bu yüzden %100 başarı oranını yani tüm kuşların severek ve yem seçmeden yiyeceği karışımı nasıl ve hangi oranlarda yapmalıyım?
tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

bir de ara ara kızıştırmak için nijer, sindirim için keten, yağlanma için yulaf v.s. ilave ediliyor. bunların oranları da lazım.

8 kuşum var ama önemli olan kuşumun sayısı değil. yüzde olarak oranları lazım.
mesela karışık yem: %50 aspur + %40 ak darı + %10 kızıl darı örneğindeki gibi.
keten, nijer v.b. içinse %1 gibi oranlar belirtilirse çok iyi olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:02 -->-> Daha önceki mesaj 14:01 --

kaç kuşunuz var ?

8 kuşum var ama önemli olan kuşumun sayısı değil. yüzde olarak oranları lazım.
mesela karışık yem: %50 aspur + %40 ak darı + %10 kızıl darı örneğindeki gibi.
keten, nijer v.b. içinse %1 gibi oranlar belirtilirse çok iyi olur.

Bende versela laga kullanıyorum,memnunum içinde Bayağı çeşit bulunmaktadır.

Son düzenleme:
Senin 8 kuşunun sekizi de yaptığın yemi %100 randımanlı yemeyecektir.
Çuval yemlerden alırsan sana 1 sene kadar gider. En güzeli Deli Nature ve Versele Laga..

Bende versela laga kullanıyorum,memnunum içinde Bayağı çeşit bulunmaktadır.

Wittemolen hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben şu ana kadar versela lega ile beslemedim ama

Arkadaşım kusura bakmaz inşallah konusunun içinde 2 versela veren Arkadaşı aynı anda görünce sorayım dedim,

Wittemolen hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben şu ana kadar versela lega ile beslemedim ama

Arkadaşım kusura bakmaz inşallah konusunun içinde 2 versela veren Arkadaşı aynı anda görünce sorayım dedim,

Birader o markayı denemedim,ben direk üretimi bırakan birinden 5 kg almıştım o da memnun olduğu için versela laga kalite olarak bir adım önde Demişti,tekrarında değişime gitmiycem diğer Arkadaşımın konusuna Özet bence de uğraşmadan bu markayı tavsiye ediyorum.

İnsanların her yemeği sevmediği gibi kuşlar da her besini sevmiyorlardır. Bu yüzden hepsi yemez. Yani içine koyduğun herşeyi kimi yer kimi yemez :)

anladığım kadarıyla ustalar hazır karışık yemlere yönelmişler.
tek tek kuşları test edip tüm kuşların seveceği bir karışım elde edeyim diyen olmamış mı bugüne kadar :D

Kardeş zahmet etme hiç kendine versela laga al kullan derim

genel yorumlar o şekilde. ben de versela laga alıp bi deneyeyim bakalım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:42 -->-> Daha önceki mesaj 14:40 --

yarım kilosu 5 lira. uygun mu sizce?

Internette 5 kg şeklinde 30 liraya var kardeş bir bak istersen,bölünmüş paketlerde son Kullanım tarihini de sor,ona göre alırsın.

40% kanarya yemi, 20% beyaz darı, 20% sarı darı, 15% yulaf, 2% Nijer, 3% Çetene(kenevir tohumu)

bnm kullandığım karışımdır.Fakat yaz aylarında çetene ve nijeri kullanmayıp 20% yulaf yapıyorum serinlemeleri için

8 kuş için versela mı önerildi ? bende 12 kuş için yem düşünmeye başladım. 5 aydır mevcut olan yemi kullanıyordum ama şuan bitmek üzere. bende yem arayışına girdim.

40% kanarya yemi, 20% beyaz darı, 20% sarı darı, 15% yulaf, 2% Nijer, 3% Çetene(kenevir tohumu)

bnm kullandığım karışımdır.Fakat yaz aylarında çetene ve nijeri kullanmayıp 20% yulaf yapıyorum serinlemeleri için

kış aylarında nijeri devamlı vermek sıkıntı yararmıyor mu yasin bey?

Son düzenleme:
kuşlarım salmada olduğu için pek sıkıntı yaratmıyor.

kuşlarım salmada olduğu için pek sıkıntı yaratmıyor.

benimkiler salmada değil. nijeri kuluçkada olmayanlara ayrıca ilave ederim o zaman. kızıl darı kullanmıyorsunuz herhalde

kuluçkada olmayanlara nijer kullanabilirsiniz.kızıl darı kullanmıyorum.

Geri