Karadeniz Pet

Karnındaki şişlik ???

gurkan57

Yeni Üye
Arkadaşlar resimde eklediğim gibi 6 yaşlarında erkek kuşumun karnındaki şişlik nedir bilen var mı ? Kuşta biraz halsizlik var yem yemesinde sorun yok

Ekli dosyalar

• APOP4001.JPG
    APOP4001.JPG
    126.6 KB · Görüntüleme: 23
  • EZQSE0929.JPG
    EZQSE0929.JPG
    204.7 KB · Görüntüleme: 29
  • SJIH9209.JPG
    SJIH9209.JPG
    141.5 KB · Görüntüleme: 24
bence ur var yada yağ.

Yağ için suyuna limon damlatıp uçuruyorlar fakat ur varsa ne oluyor bilmiyorum.zaten onu ancak veteriner bilir.benim internetde araştırmalarım sonucu yabancı forumlarda muhabbet kuşunun ömrü ortalama 10 yıl.doğada daha çok yaşıyorlarmış ama bizim ülkede özellikle sadece yeme dayalı besleme hayvanların ciğerlerinin iflas etmesine neden oluyormuş.bunların normal yem-pellet yem karışık şekilde ve taze sebze ile beslemek gerekiyormuş.belki beslenmesini biraz değiştirerek ömrünü uzatabilirsiniz.

Zaten sebze meyveyi çok seviyor sürekli veriyorum vitaminide eksik olmuyor haftada 2 kez veriyorum kafeside sürekli açık serbest bi şekilde uçuyor napcağımı bilemedim

Bol bol uçurun, taze meyve sebze verin. Yağlanma olabilir bence de. Gözleme hep devam edin.

Yağlanmadan dolayı hayati bir risk olur mu sizce ?

elinize alıp baktınız mı? hafifce dokunun yumuşak bi şişlik mi? tüylerini hafif aralayıp cilt rengine de bakın. yağlanmayla alakalı bi sorunsa daha sarı gibi olur diye düşünüyorum rengi.

Zaten sebze meyveyi çok seviyor sürekli veriyorum vitaminide eksik olmuyor haftada 2 kez veriyorum kafeside sürekli açık serbest bi şekilde uçuyor napcağımı bilemedim
Benimde öyle kuşlar serbest fakat meyve çok vermeyin daha çok sebze gerekliymiş.meyve haftada 1 mesela sebze 4 kere veriyorum 2 gün vitamin.

Geri