Karadeniz Pet

Kaşınıyor

Bergusi

Meraklı Üye
Kuşum gagasıyla tüylerini kanatlarını sürekli kaşıyor acaba bit mi var ?

Cevap: Kaşınıyor

tüylerini de düzeltiyor olabilir ama bu aylarda kuşunuza banyo yaptırın içine de asiti kaçmış sade soda koyun tüyleri parlak olsun kolay gelsin

Banyo yaptırın ayrıca kafeste bit oluşabilecek yerleri kontrol edin

gündüz bit kendini göstermez geceleyin karanlıktaken ışığı açın ve kafes köşelerine tabanına bakın eyer varsa bit ve parazit ilacı kullanmanız lazım. Eyer yoksa tüylerini düzeltmek için ve mevsimsel geçişte oldukları için tüy dönemleri suan buda sebep olabiliyor kaşınmalarına düşecek tüyleri çıkarmalarına. Banyo suyuna da saf elma sirkesi ve gazı kaçmış maden suyu eklemenizde fayda vardır.

Banyoyu hazırladım maden suyu da koydum su ılık ama kuşum yavru 4 aylık falan beklesem girer mi?

- - - Updated - - -

5 dakika oldu girmedi hala

İlk defa ise Zaman alır. Önce banyolugu tanımaya çalışıyor

Banyoyu hazırladım maden suyu da koydum su ılık ama kuşum yavru 4 aylık falan beklesem girer mi?

- - - Updated - - -

5 dakika oldu girmedi hala

içine hoşuna giden oyuncakları veya en çok sevdiği yeşillikleri atın kendi haline bırakın önce tanıması güvenmesi lazım zamanla girer

@Bergusi

Benim Kuşda Kaşınıyordu Ne bilim bi sıkacak varsa yani bu cam sildeki suyu atan taraf varsa ılık bi su koyun ve sıkın çokda yakından sıkmayın biraz uzaktan sıkın merak etmeyin güvende bişi olmaz kaçabilir yinede sıkın :) bende kuşuma böyle yapıyorum güven olarak bişe olmaz :D

Geri