Karadeniz Pet

Kaşınma...

BURAKBASKAN

Paylaşımcı Üye
2 kuşumda zaman zaman çok kaşınıyor.
Dün 2 kuşuda kontrol ettim bit, pire v.s yok.
Gayette temizler.
Ancak 2 kuşda tüyde. Tüye girmiş kuş çok kaşınır mı?

Parazit var gibi bol bol kaşınır Burak..
Banyoluk takabilirsin ortam sıcaksa gün aşırı. Bi güzel yıkansınlar, rahatlarlar.

Sağol [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi.
Kanat altları temiz. yani kuşlarda bişey yok. Garanti olsun diye video çeksem ordan yorumlayabilirmisin abi?

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] o zaman abi kuşlar temiz ise, birde tüy'de iseler bu durumu normal olarak anlıyorum, saygılarımı sunuyorum abim o zaman.
Birde senin dediğin bir damla vardı ama onu bulamadım açıkcası. O damla olsa 6 ay rahatız diye bir şey okumuzdum doğru mu abi?

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] o zaman abi kuşlar temiz ise, birde tüy'de iseler bu durumu normal olarak anlıyorum, saygılarımı sunuyorum abim o zaman.
Birde senin dediğin bir damla vardı ama onu bulamadım açıkcası. O damla olsa 6 ay rahatız diye bir şey okumuzdum doğru mu abi?

Vilmectin'i 3-4 ayda bir damlatıyorum ben.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] peki abi o ilaç bana fazla gelicek. Bana kalıcı bir önerim var mı?
2 kuşa 2 damla için almak gerekir mi ilacı?
Senden dal darı almak istiyorum. kendi kendime gelin güvey olmayayım ama gelirken şırınga getirsem yada tam olarak aparatı nedir bilmiyorum öyle bir çözüm bulabilirmiyiz?

Son düzenleme:
Burak, 2ml enjektör getir istersen yanında ama tek sefer kullanırsın. 3-4 ay dayanmaz bozulur.
Tmm abim. Allah senden razı olsun . bu pazar mutlaka gelicem. Eczaneye 2 ml enjektör ver desem farklı bişi vermez herhalde dimi?
Pazar sen uygun saatini yazarsan abi ben ona göre gelirim.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] hocam aynı şey benim çiftimdede var. Yalnız bahsettiğiniz ilaç burada yok. Başka bir çözüm yolu olabilirmi?

Son düzenleme:
Tuydeki kuşlar çok kasinir banyo verirseniz rahatlarlar

Veterinere gidip danışabilirsin. kedi ve köpeklerde deri altına enjekte edilen bir ilaç sorarsan yardımçı olurlar.
Levent abim kedi ve kopekler icin kullanilan deri altina olan.ilac kuslara biraz agir gelmezmi ? Bunyeleri bir degil ne de olsa ?

Sent from my SM-G313HY using Tapatalk

Geri