petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kaşıntı ACİL !

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kağan Köse tarafından 6 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Kağan Köse

merhaba. tüy dökümü zamanı dıyebılırız belkı ama kusum geldı gelelı tek bır tuy bıle dokmedı zaten yavru. özellıkle kanat altı, göğüs, kuyruk, boyun taraflarını fena sekılde gun ıcınde kasıyo. ama tuy falan dokulmuyo. sızce nedenı ne olabılır ve bunu gecırmek ıcın ne yapmalıyım ? teşekkür ederım

2. ömer duran yagar

tam emın bır sey dıyemıyecegım ama bıt olabılır

3. Kağan Köse

bitmi.. olmaz olamaz yanı. kafesını temızlıyorum tuneklerını deterjanlı suyla yıkıyorum.. sızce temız bır ortamda bıle bıt olabılırmı... hem bıtse nasıl gecırcem ben bunu yardım edermısınız

4. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    18
    kanatların arasını gövdesini kontrol edin gözle görünür böcekler varmı yoksa kuşu sirkeli su ile yıkayın temızleyın kurulayın sonra birdaha bakın

5. ömer duran yagar

bıt spreylerı ar kuslar ıcın onlardan alın. tam bır marka onerısınde bulunamıyacagım, dıger arkadaslar daha ıyı markalar onerrıler

6. Kağan Köse

elma yada uzum srkesı hangısı ?

7. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Üzüm

Nokia 3310 ile gönderildi.

8. Kağan Köse

arkadaşlar gözle gorunur bırsey bulamadım ben vücudunda bıt spreyine gerek yok sanırım. üzüm sırkesıyle hava ısındığında bıraz sılıp kurulucam heralde bı ıkı gun böyle olması sakıncalı degıldır

9. Onur SÜSLÜ

Beğenileri:
    1
    Öncelikle şu konu başlıklarına ACİL ACİL ACİL yazmaktan vazgeçin rica ediyorum. Hemen yapılması gereken ve müdahale edilecek bir durum göremedim.

Sorunuza gelince gerekli açıklamayı g0rky06 Arkadaşımız yapmış bende aynı şeyleri söyleyecektim.

10. Yusuf Akyüz

Kuşlar gün içinde kanatlarını ve tüylerini defalarca kaşıyıp düzeltirler. Kuşu elinize alıp bit kontrolü yapın. Varsa pet shoplardaki bit ilacından alabilirsiniz. Temizliğe önem veriyorsanız muhtamelen geldiği yerden kapmıştır. Tahta tünek kullanıyorsanız da ayda bir kez elma sirkesi ile temizleyin.

11. Kağan Köse

yahu mıllet abıdık gubudık konulara acıl yazar bısı demezsınız.. bana gelınce mı oluyo tum bunlar. ayrıca senın ıcın acıl olmayan sey ben ve benım kusum ıcın acllerınde ustunde. tekrar soyluyorum benım ıcın acıl bı konu burda ne yasadıgımı sen bılmıyosun kusumunda ne yasadıgını tabı. o yüzden soruma cvp verırsen bundan sonra yorum yap ahkam kesmek ıcın yazma !! hee cevap vermene de gerek yok ıyıgunler !!!

#11 Kağan Köse, 6 Haziran 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Haziran 2014
  12. Onur SÜSLÜ

Beğenileri:
    1
    ''Hemen yapılması gereken ve müdahale edilecek bir durum göremedim.''
    Bu cümleyi size acil bir durum olmadığını belirtmek için yazdım.
    Ahkam falan kesen de yok.

Acil İçinde Adres : Zuhuratbaba Mah. Demirkapı Cad.Posta Kodu 34147 Bakırköy / İstanbul
    Telefon: +90 212 409 15 15 (Santral)

13. Oğuzhan Mavi

İşte bu güzeldi . :D Kısa,öz ve ANLAYANA derinden..:D

14. Kağan Köse

daha fazla küçülmeyın. senın gorup görmemen de umrumda degıl samımı kısıler cevap verdı zaten uzatmayın.

15. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Ben sıcak havalarda kuşlarıma elma sirkeli banyo yaptırıyorum. Çok rahatlıyorlar.

16. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Koku falan olmuyor mu acaba bende deniyim yazin ?

Nokia 3310 ile gönderildi.

17. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    banyo yapacakları kaba birkaç damla sirke damlatarak mı yaptırıyorsunuz?

18. modernmabuse

Beğenileri:
    1
  19. Kağan Köse

Ama arkadaslarimdan biri uzum sirkesiyle silmem gerektigini ardindan da kurulamam gerektigini soyledi. Havalar kotu ayrica banyoda yapmiyo benimki pek ilgili degil.

20. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Önemli değil, elma ya da üzüm. Sirke olması önemli. Sıcak havalarda yapın aksi taktirde hastalanır.

Sayfayı Paylaş