Karadeniz Pet

Kaşıntı.önemliii

İsmail GÜLPINAR

Meraklı Üye
arkadaslar 2 aylık erkek kusum aldıgımdanberi deli gibi kendini kasıyor bende pire bit spreyi aldım markası Avispray acaba bunu nasıl kullanmalıyım aldıgım yerdeki adam kafasının arkasına bir hafta boyunca sık dedi acaba dogrumu baska neresine sıkmalıyım ne kadar mesafeden sıkmalıyım lütfen detaylı bilgi verin ve biti veya piresi yoksa bir zararı olurmu ?

Kafesten yemini suyunu çıkar gözüne gelmiyecek şekilde her yerine sıkabilirsin ama çok fazla olmamak şartıyla ayrıca hergün değil haftada 1-2 kere sık tamta tüy dökme mevsimi ondan da kaşınıyor olabilir sürekli sprely sıkma hayvana

30 cm uzaklıktan sıkın diyorlar genelde. Kanat altlarına mutlaka sıkın. Bir hafta süreyle sıkın. Kafesini şöyle güzel bir şekilde yıkayın. Yemlik, suluk her şeyi. Ayrıca bundan sonra her 20 günde 1 kere sıkabilirsiniz ben öyle yapıyorum.

30 cm uzaktan haftada bir sıkmalıyım ve kafasına gelmeyecek kafesin dısında sıksam olurmu ?
Birkac soru daha sormak istiyorum yeni suluk aldımdikey tellere takılıyor tünekte yataya takılıyor sulugu tam tünegin ucuna gelecek sekilde takılı yani kus tünekte dururken suluk onun önünde degilde yanında olacak öyle su icebilirmi ve bi soru daha alcılı gaga tası ve mürekkep balıgı kemigi aynı anda takılırmı ? cevaplarsanız sevinirim :D

İçer içer suyunu merak etmeyin. Gaga taşı kullanmayın bence, mürekkep balığı kemiği onun işlevini görecektir hem daha sağlıklı.

Saol abla.

Geri