Karadeniz Pet

Kavga etmeye başladılar...

Erman ARSLAN

Meraklı Üye
Kuşlarımı aldığımda eve geldik ve ertesi gün Yumurtlama gerçekleşti. Yalnız ortama yeni olduğundan kafesin içine yumurtlamıştı, sonra kesti zaten. Aradan iki ay geçti Erkek Tüy dönemine girdi çıktı. son 1-2 haftadır sık sık kavga ediyorlar. Yem kavgası, Yer kavgası v.s. Kavgadan bir süre sonra yine birbirlerini kaşımaya devam ediyorlar. Nedendir sizce? Sıkıntı yaratır mı? Ne yapmalı?

kavga derken zarar verici bir durum yoktur inşallah... stresli bir ortamda mı bulunuyor kuşlarınız

Zarar vermiyorlar, Daha çok birbirlerinin üzerin doğru uçuyorlar, zaten o gibi durumda yakın temas kurmuyorlar, daha çok o anki psikolojiyle biri diğerini korkutmaya çalışıyor gibi. Ortam benim odam aslında. Gün içinde giren çıkan yok. Akşamları ben belki 10dk ışık açarım o kadar.

Erkek tüyden çıkmış dişi de yeni tüye başlamış olabilir. Bu da dişide strese yol açar , erkek çiftleşmek isteyince sinirlenir dişi ve erkeği iter daha sonra kıramaz ve tüylerini kaşımasına izin verir . Muhtemelen anlattığım hikaye gibidir durumunuz. Dişinizin tüyden çıkmasını bekleyeceksiniz malesef . Erken çıkmasını istiyorsanız vitamin takviyesi yapın..:)

Vitamin eksik etmiyorum zaten, erkek tüye girdiğinde almıştım. Haftada iki kez de mama hazırlıyorum, Umarım söylediğiniz gibidir. Şimdilik beklemedeyiz bakalım. Teşekkürler.

Geri