petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kavga etmeye başladılar...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Erman ARSLAN tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlarımı aldığımda eve geldik ve ertesi gün Yumurtlama gerçekleşti. Yalnız ortama yeni olduğundan kafesin içine yumurtlamıştı, sonra kesti zaten. Aradan iki ay geçti Erkek Tüy dönemine girdi çıktı. son 1-2 haftadır sık sık kavga ediyorlar. Yem kavgası, Yer kavgası v.s. Kavgadan bir süre sonra yine birbirlerini kaşımaya devam ediyorlar. Nedendir sizce? Sıkıntı yaratır mı? Ne yapmalı?

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kavga derken zarar verici bir durum yoktur inşallah... stresli bir ortamda mı bulunuyor kuşlarınız

3. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Zarar vermiyorlar, Daha çok birbirlerinin üzerin doğru uçuyorlar, zaten o gibi durumda yakın temas kurmuyorlar, daha çok o anki psikolojiyle biri diğerini korkutmaya çalışıyor gibi. Ortam benim odam aslında. Gün içinde giren çıkan yok. Akşamları ben belki 10dk ışık açarım o kadar.

4. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Erkek tüyden çıkmış dişi de yeni tüye başlamış olabilir. Bu da dişide strese yol açar , erkek çiftleşmek isteyince sinirlenir dişi ve erkeği iter daha sonra kıramaz ve tüylerini kaşımasına izin verir . Muhtemelen anlattığım hikaye gibidir durumunuz. Dişinizin tüyden çıkmasını bekleyeceksiniz malesef . Erken çıkmasını istiyorsanız vitamin takviyesi yapın..:)

5. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Vitamin eksik etmiyorum zaten, erkek tüye girdiğinde almıştım. Haftada iki kez de mama hazırlıyorum, Umarım söylediğiniz gibidir. Şimdilik beklemedeyiz bakalım. Teşekkürler.

6. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    şidddetli kavgalar yoksa geçecektir bu tür durumlar olabilir

Sayfayı Paylaş