Karadeniz Pet

Kaynar

cengiz

Emektar Üye
Muhabbet kuşlarımıza yüksek vitaminli kaynar takviyesi. Bu kış aylarında grip yaygınlaştı. Gribe ve soğuk alğınlığına iyi gelen bu karışımı kuşlarımada uygulamaya karar verdim.
Hazırlanışı
7 türlü karışım.
1-karanfil
2-tarçın çubuğu
3-zencefil
4-havlıcan
5-Yeni bahar
6-zerdeçal
7-muskat cevizi
Aktarlarda kaynar malzemesi dediğinizde veriyorlar(5 litrelik su için)
Yapılışı
Elinizdeki karşımı 5 litre suya ekleyip 1 saat kaynatıyoruz. Sıcak sıcak bir fincan içiyoruz:) soğuduktan sonra suluklara 10 damla damlatıp servis yapıyoruz. Ertesi gün suluk değiştiriliyor. Ben 10 damla veriyorum fazlası zararlı olurmu bilmiyorum. Afiyet olsun:)

Kaynattıktan sonra içerken üzerine dövülmüş ceviz ekleyin :) 15 gün önce çocuğum oldu evde sürekli bir kaynar var kuşlarda bende denicem :)

Kaynattıktan sonra içerken üzerine dövülmüş ceviz ekleyin :) 15 gün önce çocuğum oldu evde sürekli bir kaynar var kuşlarda bende denicem :)
Allah analı babalı büyütsün:) benimde 50 gün oldu evde içiyorduk kaynarı kuşlara uygulamaya karar verdim:)

Allah analı babalı büyütsün:) benimde 50 gün oldu evde içiyorduk kaynarı kuşlara uygulamaya karar verdim:)
Amin abi Allah sizinkinide sağlıklı büyütsün inşallah bende denicem yarın sabah

Sağlıklı analı babalı buyusun bebeginiz insallah Cengiz bey yeni bir can eve aileye yeni bir heyecan mutluluk Allaha emanet olsunlar