petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kayseri Caravana Petshop Şikayetim

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve Tevfik AKTUNÇ tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Tevfik AKTUNÇ

Merhabalar, aslında böyle bir konuyu açıp açmama konusunu çok düşündüm fakat yinede açmaya karar verdim. Ben bir Kayseri'li olarak Kayseri'li esnafların %90'nını sevmediğimi daha önce yazılarımda ve kişisel bloğumda belirtmiştim. Ama yine de ne yazık ki muhtaç olduğumuz zamanlar oluyor ve bu zamanlarda elbette mağdur oluyoruz.

Ben bir Jumbo almıştım 120 Liraya, daha sonra Jumbo kuşun çok hantal olduğunu düşündüm ve aradan 1 hafta bile geçmeden değiştirmeye karar verdim. Bu arada 1 hafta içerisinde kuşu elime alıştırmıştım, sadece Jumbo ırkı hoşuma gitmedi ve değiştirmek istedim. Arkadaşımla merkezdeydik ve kuşçunun yanına gittik dedim ki; "Ben 5-6 gün önce bir Jumbo aldım geri getirsem değişebilirmisiniz acaba dedim?" Adam getir değiştireyim dedi. Yukarıda bir ingiliz beğendim fiyatı ne kadar dedim? 100 lira olduğunu belirtti, ben bindim otobüse gittim kuşu aldım geldim. Adam baktı kuşun sağlık durumu çok iyi maşallah dedi, yukarı çıktık üretimhaneye ingilizi aldım.

Ben para üstünü falan beklemiyordum, bana durmadan vurguda bulunuyor diyor ki; "Normal'de hayatta değişmem kuş ama, işte sana bir kereliğine olur" diyor. İlk başta öyle birşey deseydin zaten ben getirmezdim, arkadaşım dedi ki sen Jumbo'yu kaça aldın diye sordu 120 dedim. Bu kuş ne kadar 100 lira dedi direk dedim. Niye almadın adamdan parayı diye bana kızıyor, ben Kayseri'liyim fakat asla ve asla paranın peşine düşmem. Burada adamın para vermemek için tavır sergilediği ve vurgu yaptığı sonradan farkına vardım. Şunu ben söylemeliyim ki, sanırım halen devam edeceğim bu esnafları karalamaya!

Eğer Kayseri'de olan arkadaşlar var ise dükkanın her yerinden hamam böcekleri çıkıyor. O gün huylandım ve kaşıntıdan uyuyamadım. Şimdi bir çoğunuz bu yazım için "Adam dükkan çalıştırıyor bırak 20 liraya da tüfek atsın, ticaret bu" diyebilirsiniz. Fakat öyle birşey değil aslında, keşke bu şehirdekilerin içinde olsanızda ne demek istediğimi daha iyi anlasanız. Yaşayan bilir diyeyim.

2. armand0

armand0 Guest

Kardeşim dert etme kayseriden bahsediyorsun ama aynı ortamları ve 1 2 petshop ile değil çoğu petshop hepsi aynı bizde böle istanbuldaki gerçekden üretimi severek yapan insanlarla tanışıp onlarla kuş alıyoruz bidaha aynı duruma düşmemeni dilerim :)

3. Tevfik AKTUNÇ

EyvAllah İlker sağolasın güzel dileklerin için, buradaki bütün petsopcular diyebilirim neredeyse insanı kandırma peşinde. Bulunduğum semtte (yeni mahallede) bir petshopcu var yerli muhabbet kuşun 35-40 lira diyor. Ben 10 lira daha koyup bir çift aldım kuşu, yanında da tünek yemlik falan verdi Mesut abi. Şimdi kuşlar eş durumdalar, yani kendilerini tek sanıyor arkadaşlar. İsterse hiç birisi bana satış yapmasın, giderim başka şehirden alırım yine de bunlara muhtaç olmam bu saatten sonra!

4. Süleyman Mert DEMİRSOY

Çok doğru söyledin.

5. Tevfik AKTUNÇ

Şimdi benim 5 arkadaşım evinde muhabbet kuşu besliyor kendileri ile görüşmüştüm daha önce, toplu halde seçeriz internetten ihtiyaçlarımızı alırız. Bu saatten sonra Kayseri esnafı ile uğraşamam.

6. armand0

armand0 Guest

En güzeli benceda internetten almanız hem daha ucuz hemde kaliteli oluyor bende çevremde bulabilsem keşke 20 kg yemler mineral taşları falan toplu halde alınabilir bencede çok doğru seçim yapmışsın kardeşim bir ihtiyacın olursa istanbuldan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :)

7. Tevfik AKTUNÇ

Eyvallah sağolasın İlker teşekkür ederim, bulunduğum semtte (yeni mahalle) bir tek petshop diğer petshopta 3 en fazla 4 km uzaklıkta gitmeyim diye oradan mamalık alayım dedim. BURADAKİ MAMALIK adam bana tanesine 2 lira olur dedi. İnternette baksan 0,25 krş yok böyle bir olay, bir de diyor ki neyse senden bu seferlik 5 lira alalım 3 mamalığa diyor. Ben bundan daha büyüğünü ve daha kalitelisini 50 kuruşa aldım.

8. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    tevfik bey siz kayserilisiniz galiba ama ben kayserililerin yanında 12 sene çalıştım...adama para deme ne dersen de durum buydu yani...para konusunda babalarını tanımazlar...kayseriliye sormuşlar: 2 kere 2 kaç eder diye...cevap olarak " alırken mi satarken mi " diye sormuş...bu kadar yani...:)
    anadan doğma ticarete kafaları çok çalışır kayserililerin...zaten ticarete kafaları yatmayan çocuklarını da okuturlar...:)
    genelde petshopcular yalan,dolan işleri güçleri...petshoplardan pek alışveriş yapmamak lazım ama arada bir yapıyoruz maalesef...

9. Tevfik AKTUNÇ

Aynen Murat bey, adamlara küfür et zoruna gitmez. Emeğinin karşılığını iste sanki adamın bütün sülalesine küfür etmişin gibi olur. Artık bıktım bu memleketten adam gibi insan yok, kafaları hep çakallığa çalışıyor. Ticaret ahlakları sıfır, bunlar zeki değil kendilerince uyanık oluyorlar.

10. Tevfik AKTUNÇ

11. Sevtap DERİN

Kesinlikle! Para uğruna yapmadıkları yok hayvanlara. Bu gerçeği herkese göstermek lazım.

Sayfayı Paylaş