petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Keçiboynuzu tozu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Şerafettin SARI tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Şerafettin SARI

Merhaba arkadaşlar kızıştırmak istediğimiz kuşlara keçi boynuzu tozu verilebileğini okumuştum bu doğrumu kuşa keçiboynuzu tozu mamalarına karıştırılarak verilebilirmi fayda ve zararları nelerdir nasıl ve ne miktarlarda vermek gerekir ? Birde yumurtaya yatan ve yavru büyüten kuşların mama içeriğinde neler olmalı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...:)

2. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Nijer tohumu ve bal veriyorum ben genelde kızıştırma için onu duymadım hiç. Mama olarak da havuç, bebek bisküvisi, irmik, Mısır unu, bira mayası ve bazen yumurta ve yumurta kabuğu karışımı

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

3. Şerafettin SARI

içinde nijer ve kızışmasını sağlayan ürünler olmayan un,mısır unu,irmik,bebe bisküvisi,yumurta,pirinç unu gibi maddelerden kek yaparak kuruttuktan sonra robotta çektim ve mama hazırlarken kurumama olarak bunları kullanıyorum yumurtadaki ve yavru büyütecek olan kuşlara sadece bu kuru mamayı nemlendirerek versem uygun olurmu ?

4. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Un kullanılmıyor pek yani ben duymadım ama bira mayası çok faydalı onu da ekleyin derim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:04 -->-> Daha önceki mesaj 02:02 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/showthread.php?t=227

5. Şerafettin SARI

kullandığım malzemeleri aşağıda yazdım bunlar fırında pişirilip kurutulup ufalanıyor bisküviler sonradan ekleniyor bu uygun bir karışım mı?
    (1 paket etimek
    1 paket 12 vitamin 6 mineralli eti cici bebe
    1 paket pötibör süse marka bisküvi ya da yulaflı bisküvi) daha sonra robottan çekilerek katılacak!
    10 Yumurta
    3 Yemek kaşığı un
    3 yemek kaşığı pirinç unu
    3 yemek kaşığı irmik
    2 yemek kaşığı mısır unu
    1 Yemek kaşığı şeker
    1 paket vanilya
    2 patates rendesi
    1 çay kaşığı tarçın
    1 paket kabartma tozu
    ½ çay bardağı sıvı yağ (olmasa da olur)
    Yeteri kadar su
    (Sulandırmak için havuç ve elma suyu veya ev yapımı yoğurt suyu kullanılabilir)
    Ayrıca İsteğe bağlı limon veya portakal kabuğu rendesi.

6. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Bana biraz fazla geldi malzemeler açık konuşmak gerekirse. Un şeker vanilya kabartma tozu yağ yoğurt suyu tarçın bunlar yarardan çok zarar verir gibi geliyor bana. Benim fikrimce malzemeyi azaltın öyle verin

7. Şerafettin SARI

:)teşekkürler ozaman sade bir mama hazırlamalıyım:)

8. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    En güzeli bira mayası çok önemli :)

9. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Keçi boynuzu tozundana bir çay kaşığı atıyorum ama, un vanilya şeker, bunların faydadan çok zarar verir kanaatindeyim

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. cicibebe kuslara zararlimi

,
  2. bira mayası kuşlarda faydası