Karadeniz Pet

Keçiboynuzu tozu

• Konbuyu başlatan Şerafettin SARI
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şerafettin SARI

Guest
Merhaba arkadaşlar kızıştırmak istediğimiz kuşlara keçi boynuzu tozu verilebileğini okumuştum bu doğrumu kuşa keçiboynuzu tozu mamalarına karıştırılarak verilebilirmi fayda ve zararları nelerdir nasıl ve ne miktarlarda vermek gerekir ? Birde yumurtaya yatan ve yavru büyüten kuşların mama içeriğinde neler olmalı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...:)

Nijer tohumu ve bal veriyorum ben genelde kızıştırma için onu duymadım hiç. Mama olarak da havuç, bebek bisküvisi, irmik, Mısır unu, bira mayası ve bazen yumurta ve yumurta kabuğu karışımı

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Nijer tohumu ve bal veriyorum ben genelde kızıştırma için onu duymadım hiç. Mama olarak da havuç, bebek bisküvisi, irmik, Mısır unu, bira mayası ve bazen yumurta ve yumurta kabuğu karışımı

içinde nijer ve kızışmasını sağlayan ürünler olmayan un,mısır unu,irmik,bebe bisküvisi,yumurta,pirinç unu gibi maddelerden kek yaparak kuruttuktan sonra robotta çektim ve mama hazırlarken kurumama olarak bunları kullanıyorum yumurtadaki ve yavru büyütecek olan kuşlara sadece bu kuru mamayı nemlendirerek versem uygun olurmu ?

Un kullanılmıyor pek yani ben duymadım ama bira mayası çok faydalı onu da ekleyin derim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:04 -->-> Daha önceki mesaj 02:02 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/showthread.php?t=227

kullandığım malzemeleri aşağıda yazdım bunlar fırında pişirilip kurutulup ufalanıyor bisküviler sonradan ekleniyor bu uygun bir karışım mı?
(1 paket etimek
1 paket 12 vitamin 6 mineralli eti cici bebe
1 paket pötibör süse marka bisküvi ya da yulaflı bisküvi) daha sonra robottan çekilerek katılacak!
10 Yumurta
3 Yemek kaşığı un
3 yemek kaşığı pirinç unu
3 yemek kaşığı irmik
2 yemek kaşığı mısır unu
1 Yemek kaşığı şeker
1 paket vanilya
2 patates rendesi
1 çay kaşığı tarçın
1 paket kabartma tozu
½ çay bardağı sıvı yağ (olmasa da olur)
Yeteri kadar su
(Sulandırmak için havuç ve elma suyu veya ev yapımı yoğurt suyu kullanılabilir)
Ayrıca İsteğe bağlı limon veya portakal kabuğu rendesi.

Bana biraz fazla geldi malzemeler açık konuşmak gerekirse. Un şeker vanilya kabartma tozu yağ yoğurt suyu tarçın bunlar yarardan çok zarar verir gibi geliyor bana. Benim fikrimce malzemeyi azaltın öyle verin

:)teşekkürler ozaman sade bir mama hazırlamalıyım:)

En güzeli bira mayası çok önemli :)

Keçi boynuzu tozundana bir çay kaşığı atıyorum ama, un vanilya şeker, bunların faydadan çok zarar verir kanaatindeyim

Geri