Karadeniz Pet

Kedi Gibi Miyavlayan Papağan

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
bu_papagan_kedi_gibi_miyavliyor13616283070_h993976.jpg

VİDEO İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Zonguldak'ta kedi gibi miyavlayan papağanı görenler şaşırıyor.

Kent merkezinde evcil hayvan satılan iş yerindeki ''Yakup'' adlı papağan, dükkanın yer aldığı iş hanında mahsur kalan bir kedinin ''miyavlamasını'' duyması üzerine hayvanı taklit etmeye başladı.

İş yeri sahibinin de özel olarak ilgilenmesiyle kedi gibi belirgin şekilde ''miyavlayan'' papağan ilgi odağı oldu.

Dükkanın sahibi Rahmi İzli (60), yaptığı açıklamada, 25 yaşındaki papağanının taklit yeteneğinin gelişmiş olduğunu söyledi.

Papağının iş hanında gece mahsur kalan bir sokak kedisinin miyavlamasını duyarak sesini taklit ettiğini duyduklarında çok şaşırdıklarını ifade eden İzli, şöyle konuştu:

''Papağanların genellikle bazı kelimeleri taklit ettiğini biliyorduk. Ama bir kediyi taklit ettiğine şahit olmamıştım. İş yerime gelen müşteriler, miyavlamayı duyunca kedi de satıyorum sanıyorlar. Ancak sesin papağandan geldiğini anlayınca çok şaşırıyorlar. Hayvanı talep olmasına rağmen satmıyorum. Bu türdeki papağanların fiyatları piyasada bin ile 3 bin lira arasında değişiyor. Ama bizim ki çok yetenekli, herhangi bedele satmam mümkün değil. Bu tür Nijerya papağanları 80 yaşına kadar yaşayabiliyor. Yakup ıslık da çalabiliyor.''

Kaynak: AA

Papagan abi bu hayvanın ne dicegi hiç belli olmaz :D saol paylaşım için muhammet...