Karadeniz Pet

Kelime öğretme ve cinsiyet

• Konbuyu başlatan Lordyarkan
  • Başlangıç tarihi
L

Lordyarkan

Guest
Herkese iyi akşamlar benim kuşum 1 ay civarında kafasının arkasındaki tüylerin bir kısmı daha çıkmadı diken gibi :D

hangi kelimelerle başlamalıyım ve telefona söyleyeceğim kelimeleri kaydedip dinletmekmi daha mantıklı akşamları yoksa ele alıp söylemek mi daha iyi parmağıma gelen kadar telefon mantıklı gibi geldi ?

diğer bir sorum aldığım erkek kuştu cere rengi pembe gibi erkek demi?

Ceresi pembe ise erkektir ( delik yerlerin etrafı beyaz değilse ) . kuşunuza kendiniz ögretseniz daha iyi olur tabi.

O tüyler çıkar merak etmeyin. Resim atarsanız cinsini söyleriz.

netden araştırınca erkek çıktı koyu pembe bir önceki kuşum dişiydi burun deliklerin etrafı normal pembe yani cere ile aynı dikkatli bakınca:D

peki çifti satıp kuşu aldım yarın temizlicem tabi kuş kafesin içindeyken öyle sarsıntılı bir şekilde olmuyor temizleme zaten ondan sonra asıl yerine koyucam pazartesimi başalyım yoksa o gün başlamalıyım mı ?

tüneğe çıkmak için nasıl uğraştı sonunda çıktı inmiyor artık :D

birde ayna olması lazımmı salıncaklı konuşması için gereklimi gereksizmi yoksa kapatıcam ayna ile :D

ayna olmalı bence onu baskası sanıp konusabilir.

Ayna olmamalı. Sizinle ilgilenmez. Aynadaki yansımasını başka kuş sanarak onunla ilgilenmeye başlar. Ayrıca psikolojileri için sağlıklı değil.

Kendi oglumdan gozlemledigim kadariyla zihinleri sabahlari daha acik oluyor ve ogrenmeye daha cok konsantre oluyorlar. Kusunuza en fazla 2 heceli bi kelimeyi tekrarlayarak baslayabilirsiniz. Icinde s c p harfleri olan kelimeleri daha rahat soyluyorlar. Mesela askim kelimesi baslangic icin ideal.

Konuşmayınca bi dert konuşunca bi dert benim erkek susmuyor artık cicikuş aşkım babacık şekercim(dişi kuşun adı) kim gelmiş ,öpücük şimdi de kendi ismi olan paşayı öğretcem :):)

Geri