Karadeniz Pet

Kelliğe Çare Varmıdır?

AliismailERTAŞ

Emektar Üye

Birde üstatlarım şu iki tanesi için cinsiyet tayini yapabilir mi? İkilemde kaldım

Kuşların kelliğine tek çağre zaman ve vitamin bide abi bunlar çok küçükler cinsiyet tayini biraz zor olur ama ustalar bilebilir maşallah bu arada

anne yolmuş olmasın tüylerini bana öyle gibi geldi

Anne yolmuş Yeliz hanım, Frenc yada benzeri birşey değil çok sağlıklılar maşallahları var, işte akbaba gibi şekilleri oldu anne yolunca

maşallah hepsi birbirinden güzel benim bir çiftin dişisi tüm yavrularının vücudundaki tüylerin hepsini yolmustu kanat ve kafadakiler hariç

Acı spreyler işe yarar mı acaba

anne yolduysa eğer kısa bir süre sonra yenileri çıkar. misal yaklaşık 10-15 gün önce annenin kafa tüylerini yolduğu yavrumda tüy kapsülleri çıkmaya başladı kel kısımlarda. yakında çıkar merak etmeyin.

Son düzenleme:
hiç kullanmadım işe yarar mı bilmiyorum

Acı Sprey kullanan arkadaş var mı ?

Inş en kısa sürede tüylerini tamamlamaları ümidiyle

Şu an benim de iki kafesimdeki yavrularda bu sorun var. Gördüğüm an deli dişileri ayırdım ama iş işten geçmişti. Çıkıyor tüyler yavaş yavaş..

Bende mi ayırsam dişiyi;) baba bakar mı acaba tek

Yorulan dişiler bende de yapıyor 1-2 aya tamamlıyor yavrular. Benimkiler kafa değil daha çok kuyruk ve kanat tüylerine yöneliyor. 1-2 kez oldu. Bir kuluçka dinlendirin isterseniz.

Anneyi cıkarın babası baksın yada siz besleyin. Suluguna bira mayası koyarsanız tüyler hemen gelişir geçmiş olsun

Çok tarz olmuşlar ama :) maşallah evet yorulan çiftlerde oluyor orana vurursak. Zamanla çıkarlar inşaallah

Yorulan, sürekli kuluçka geçiren dişiler yapıyor genelde. Yakın zamanda(1 ay gibi) çıkar tüyler. Geçmiş olsun.

Ayırdım bakalım bugün dişiyi; bakalım ne olacak, Bira maması demişsiniz [MENTION=2271]g0rky06[/MENTION] suluğa ne kadar oranda koyacağız

ustam 1. kuş erkek 2. kuş tam anlamadım bulanık gibi ama dişi olabilir burun deliği beyaz gibi
birde kellik zamanla geçer inşallah

Geri