Kena sprey bitlenme sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve szrgvnc tarafından 9 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. szrgvnc

szrgvnc Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Merhabalar. Kusumda çok fazla kaşıntı yok yani her zamanki gibi tüylerini tarıyor ufak ufak tüy dökümleri de oluyor ama 3 aylık şu anda. Bugün üzerinde çok küçük siyah renkli 1 ya da 2 tane bocek gördüm. Başka ne kafeste ne de kuşun üzerinde giremedim.15285371990681174804328.jpg1528537249295461062316.jpg Bı tanesini ezdim ama kan filan çıkmadı. Bir olduğunu düşünüp kena sprey aldım kafesini önce sirkeli sicak suyla sonra da bu spreyle güzelce temizledim. Pencere kenarları ahşap olduğu için oraları da bolca yine sirke ve spreyle temizledim. Kusumun da kanat altlarina boynuna govdesine bolca sıktım. bitlerden kurtulmak için yapmam gereken başka bir şey var mı bu sprey yeterli mi ? ( 3 gün sonra tekrar edeceğim )

2. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    438
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Bu siyah döküntülerin canlı oldupuna emin misiniz? Ben de şüphelenip konu açmıştım bununla ilgili sonra gözlem yapınca onların kepek olduğunu anladım. Bence bolca spreye gerek yok. Dört damla sirkesi damlatılmış banyo suyuyla banyo yapsın.(banyoluk takın)

3. szrgvnc

szrgvnc Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Evet canlılar hareket ediyorlar zaten. Banyoluk takıyorum ama suya bir türlü alistiramadim. Yani her yolu denedim ama suyla hiç arası yok. Sirkeli suyla kendim yıkarım olmazsa . Yine de teşekkür ederim

4. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    438
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Kendiniz tutup yıkarsanız kuşun size olan güveni sarsılacaktır. Boş sprey kutusunun içine anlattığım elma sirkeli suyu koyun ve kuşu fısfıslayarak temizleyin. Gözüne girmemesine dikkat edin.

szrgvnc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş