Karadeniz Pet

Kendi yaptığım salma kafes

mücahitejderha

Meraklı Üye

Merhaba arkadaşlar kuşlarim icin böyle bir salma yapiyorum kafesin diger yanindada 2 yuva daha olacak. Önü kapida oldugu gibi tel olacak içine 8 tane kuş koyacagim kuslarij hepsi 8 aylik ve daha önce hic ciftlesmediler ciftleşmeleri icin bu kafes nasil olur ve eksilleri söylermisiniz.

Salma güzel olmuş.Elinize ve emeğinize sağlık.Eksik olan tünekler,ön tel yapıldıktan sonra eksik birşey gözükmüyor.Salmada üretim yapmanın bazı zorlukları olduğu söylenmişti. Çiftlerin diğer yuvalara girmeleri yumurtaların kırılması vs. gibi. Umarım siz hiçbir sorun yaşamadan üretim yaparsınız.

8 kuş fazla bence güzel olmuş Güle güle kullanın

Salma güzel olmuş.Elinize ve emeğinize sağlık.Eksik olan tünekler,ön tel yapıldıktan sonra eksik birşey gözükmüyor.Salmada üretim yapmanın bazı zorlukları olduğu söylenmişti. Çiftlerin diğer yuvalara girmeleri yumurtaların kırılması vs. gibi. Umarım siz hiçbir sorun yaşamadan üretim yaparsınız.

Teşekür ederim eksikleriji bi kac gün icinde tamamlayacagim suan şehir disina gittigim icin yarin kaldi. Eğer yumurta kirma gibi sorunlar yasarsam eş olan kuslari ilk kuluckalarindan sonra ayri lafese alabilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekür ederim eksikleriji bi kac gün icinde tamamlayacagim suan şehir disina gittigim icin yarin kaldi. Eğer yumurta kirma gibi sorunlar yasarsam eş olan kuslari ilk kuluckalarindan sonra ayri lafese alabilirim

İnşallah bir sorun olmadan birbirlerine zarar vermeden salmada yaşarlar. Ama sorun olursa dediğiniz gibi eş olanları ayırmak en iyisi olacaktır.

Eğer kuşlar hazır değilse, yani yeni alacaksan iki çift atıp başla bence.
Kalabalık ortam ve tecrübesizlik sıkıntı yaşatabilir. Hayırlı olsun salma kafes..

Sağolasın levent abi.
Abi şöyle anlatayim evde ki cift kuslarimin yavrulari 8_9 oldu onlari salmaya koyacagim yani yeni kus almayacagim. Kuslarin hazir mi degil mi onuda şöyle anlatabilirim suan kuslar 2 2 ayri kafeslerde uzin zamandir fakat disilerde iş yok erkekler ayaklarini üzerine atiyor ama disiler yatmiyor. Yani bende o yuzden hepsini salmaya koymaya karar vermistim ama senin fikirlerinde önemli abi sence ne yapmaliyim

salmanız çok güzel olmuş, bitince harika görünecek. ancak 8-9 kuş için küçük malesef. iki çift için çok ideal. rahat hareket alanı bırakmazsanız, sıkıntı olabilir. hayırlı olsun.

2-3 çift anca alır bu kadar kalabalık ortamlar sıkıntı yaratabilir.

Tamam abi sağolsin 3 çifti koyarim bu kafese

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

salmanız çok güzel olmuş, bitince harika görünecek. ancak 8-9 kuş için küçük malesef. iki çift için çok ideal. rahat hareket alanı bırakmazsanız, sıkıntı olabilir. hayırlı olsun.

Sağolasin daha az kuş koyacagim herkes çok dedi sanirim dediginiz gibi daha az koymak daha iyi olacak

bitince foto bekleriz hayırlı olsun