Karadeniz Pet

kendi yuvanı kendin yap

Kadir SEZGİN

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşuma yuva yapmaya karar verdim. ve gittim kontraplak, ince çivi aldım. evimde de kıl testere, tutkal gibi malzemeler vardı zaten. biliyorum ucuz bişey ama ben bunu kendim yapmalıyım dedim ve işe çizimle başlıyorum. yuvayı dışarıdan asmayı düşünüyorum. sizce ölçüleri ne olmalı? ayrıca kuşun girdiği yer ile zemin arasındaki mesafe önemli mi?

Arkadaşlar muhabbet kuşuma yuva yapmaya karar verdim. ve gittim kontraplak, ince çivi aldım. evimde de kıl testere, tutkal gibi malzemeler vardı zaten. biliyorum ucuz bişey ama ben bunu kendim yapmalıyım dedim ve işe çizimle başlıyorum. yuvayı dışarıdan asmayı düşünüyorum. sizce ölçüleri ne olmalı? ayrıca kuşun girdiği yer ile zemin arasındaki mesafe önemli mi?

boşa uraşma bence 5 tl felan zaten harcadığın zamana değmez

20cmx20cmx20cm idealdir bence cok fazla küvcültmeye ya da cok fazla büyültmeye gerek yok.

hayırlı olsun ;)

önce evde yuvarlak bişey aradım uzun süre. sonra tuzluğu gördüm, kapağını çıkardım ve tahtaya çizdim. daha sonra kıl testere yardımıyla kestim :)

gerçekten güzel olmuş hazır alınmış gibi giriomu dişi peki

Emegine sağlık tam yapmışsın hayırlı olsun.

:) bence hazır olanı almış kenar kesimleri çok düzgün delikte matkaplı testere ile açılmış bence eğerki kendin yapmışsan helal olsun derim

Yuvanın içinde bir çukurluk oluyor onuda yaptınızmı?

Abi yalnız yavru almak için o aynayı çıkar yoksa yavru alamazsın gördüğün g,ibi kuş aynayla ilgileniyo onu çıkar bnce arkadaşlar söler diye tahmin ettim ama söyleyen olmamış

Geri