petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kendilerini yarasa sanmaları hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve utku yalçın tarafından 10 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. utku yalçın

Değerli arkadaşlar kuşlarım, ışıkları kapattığımda kafesin tepesine tırmanıyorlar ve orada öylece duruyorlar böyle bir durumla daha önce karşılaşan bir arkadaşım oldu mu ? Çözüm önerileriniz nedir ? Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

2. Duranettin ERAYDIN

tüneklerden birini üst tarafa tak.

3. utku yalçın

Kızışmış bir çift olduğu için ikinci bir tünek sorun çıkarabilir , bunun yanı sıra kafesin tepesine tırmanıp yarasa gibi orada hareketsiz kalmaları ve ışığı açtığımda tüneklerine inmeleri sorun.

4. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    bende de oluyo bikaç kez denk geldim. benimkiler kafesin tepesinde değil de yan tarafında asılı duruyolar bazen. özellikle gece kontrollerinde gördüm.

5. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Az bir ışık verebilirseniz odaya iyi olur korkuyorlar.

6. ShuTTer

ShuTTer New Member

Beğenileri:
    0
    şu anda ciddi şekilde benim kuşumda da bu problem var gece oldumu çırpınıo önce bi hangi tele çarparsa orda asılı duruo alıp elime okşuyorum baya bi kasılmış oluo kaldıki biz ışık da açıyoruz ... yok mu bunun çaresi büyük sıkıntı yaratıyor kuşa geceleri

7. utku yalçın

Teşekkür ederim belirttiğiniz gibi biraz ışıkla problem kalmadı.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

8. armand0

armand0 Guest

Kendilerini öyle güvende hissettikleri için asılı kalırlar arkadaşında dediği gibi az bir ışık çözüm olur

9. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Benim paşa da hep öyle uyur.. Bir sıkıntı yok kendi nasıl rahat hissediyorsa öyle davransın..

10. Emel Ayaz

Emel Ayaz Guest

kuş yeni ise olabilir benım kuşum da ilk geldiği 3 gün öyle yapmişti tepesinde duryodu kafesin sonradan alişti

11. Cengiz ŞENEL

Cengiz ŞENEL New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Benimkide tam tersi karanlıkta tünekte, loş bir ışık gördümü tırmanıyor sağa sola :)

12. RAMAZAN

RAMAZAN Guest

kardeşim bu aslında ciddi bir sorun tedbirini almadan kuşa güven kazandırmayıp onu sakinleştirmessen töbe olunla iletişime geçemezsin iyi gözlemle ince ince loş ışıklarla 1 hafta yat devamında yavaş yavaş ışıgı kapatarak gözlemle tünekde uyumasını sağla.

13. mesutyldrm

Zifiri karanlık ise onlarda psikolojik etki bırakabilir, gece lambası veya biraz olsun ışık alan bir yer faydalı olacaktır

14. Selahattin GÖKTAŞ

mesele tellere asılma falan değil kafese alışamadığı için tellere asılırlar ama kafesin üstünde uyuyor olmaları da kafaslerini çok benimsemediklerini kendilerini kafesin içinde güvende hissetmediklerini gösterir. sürekli açık mı tutuyorsunuz kafesin kapağını?

15. Cihan41

Cihan41 Guest

benimki de öyle ama benimki ışık görmediği zamanda gidiyo salıncağına

16. ShuTTer

ShuTTer New Member

Beğenileri:
    0
    benim kuş mübarek sürekli dışarda odayı kafes yaptı kendine içeri sokunca da ciyak ciyak ne zaman ışık kapanır o zaman bi şımarıklık bi uçuşlar falan :) uyku vaktini kabul etmio sanırım..

17. utku yalçın

Hayır kafesin kapısı daima kapalı

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Sayfayı Paylaş