Karadeniz Pet

kesinleşmeyen cinsiyetleri

Cihan Abi dişi göremedim diyorsa ben daha konuşmam :)

Cihan bey siz beni yanlış anladınız tecrübelerinize inandığımız için yorumlarınızı istiyoruz içime kurt düştü derken de kötü bi amaçla söylemedim kendi kendime dedim ki acaba aceleci mi davrandım yavrunun 1 tanesi banada erkek gibi geldiği için cinsiyetlerinden emin olamadığımdan sizde erkek deyince keşke biraz daha beklese miydim diye DÜŞÜNDÜM içime kurt düştü kelimesini o anlamda söyledim eğer yanlış bi kelime kullandıysam ve sizi kırdıysam ÖZÜR DİLERİM.Yanlış anlıcağınızı bilseydim asla kullanmazdım tekrar özür dilerim CİHAT BEY.

Berrin hanım bazı mutasyonlar insanları yanıltabiliyor o yüzden size hak veriyorum asıl siz kusuruma bakmayın bizlerde yanılabiliriz evet gerçektende resimlerden yorum yapmak aslında dediğim gibi pek doğru olmasada kafama takıldı ve defalarca baktım nedense evet dişiye benziyor ama cere dip kısımlarda ben erkeğim diyor bendede bu tür mutasyon yavrular çıktığı için biliyorum ne diyeyim belkide yanılıyoruzdur ama dediğim gibi bu kuşu size satan kişi eğer biliyorsaki bu işi kesin bir şey söylemiştir veyahut büyük olasılık vermiştir.

ilk resimdeki kuşla yeşil kuşun yanındaki kuş aynı kuşsa eğer bence erkek

yoksa orada yeşil kuşun haricinde aynı renklere ve formlara sahip 2 kuşmu var ben orayımı karıştırıyorum

Son düzenleme:
berrin hanım bana site üyeleri özelden mesajlar atıyor konularına yorum yapmamı veya kafalarına takılanları soruyorlar bende mümkün olduğunca tecrübem dahilinde cevap vermeye çalışıyorum kimsenin çine kurt düşürmek için cevap yazmıyorum yardım etmeye çalışıyorum herkesin istediği memnun kalacağı cevabı vermiyorum sadece bildiğimi gördüğümü ve tecrübe ettiğimi yazıyorum eğer cevaplarım içime kurt düşürdü olarak yansıtılacaksa buda beni kırar şu dakikadan itibaren hiç kimsenin özelden soru sormasını istemiyorum kuşlarınız hayırlı olsun güzel kuşlar aldığınız veya alacağınız yerdemutlaka cinsiyetleri hakkında birşeyler söylenmiştir bizler resime göre yorum yapmaya çalışıyoruz canlı kanlı görmüyoruz

arkadaşlar kesinlikle cihan ustamın dediklerine katılıyorum ve kesinlikle kimse özelden msj atmasın değerlendirmeye alınmayacak bilginiz olsun..hem buradan konu açılıyor hemde özelden soru soruluyor ve o soru 1 kişiye yazılmıyor , aynı soru 4 5 kişiye atılıyor..bence bunlara gerek yok , zaten cvp yazılsada yinede ikilemde kalınıyor ..

Saygılar..

arkadaşlar kesinlikle cihan ustamın dediklerine katılıyorum ve kesinlikle kimse özelden msj atmasın değerlendirmeye alınmayacak bilginiz olsun..hem buradan konu açılıyor hemde özelden soru soruluyor ve o soru 1 kişiye yazılmıyor , aynı soru 4 5 kişiye atılıyor..bence bunlara gerek yok , zaten cvp yazılsada yinede ikilemde kalınıyor ..

Saygılar..

+++++++++++++

Berrin hanım bazı mutasyonlar insanları yanıltabiliyor o yüzden size hak veriyorum asıl siz kusuruma bakmayın bizlerde yanılabiliriz evet gerçektende resimlerden yorum yapmak aslında dediğim gibi pek doğru olmasada kafama takıldı ve defalarca baktım nedense evet dişiye benziyor ama cere dip kısımlarda ben erkeğim diyor bendede bu tür mutasyon yavrular çıktığı için biliyorum ne diyeyim belkide yanılıyoruzdur ama dediğim gibi bu kuşu size satan kişi eğer biliyorsaki bu işi kesin bir şey söylemiştir veyahut büyük olasılık vermiştir.

yoksa orada yeşil kuşun haricinde aynı renklere ve formlara sahip 2 kuşmu var ben orayımı karıştırıyorum
Cere rengi kaç aylık olunca oturuyor.

Son düzenleme:
berrin hanım bazı mutasyonlar insanları yanıltabiliyor o yüzden size hak veriyorum asıl siz kusuruma bakmayın bizlerde yanılabiliriz evet gerçektende resimlerden yorum yapmak aslında dediğim gibi pek doğru olmasada kafama takıldı ve defalarca baktım nedense evet dişiye benziyor ama cere dip kısımlarda ben erkeğim diyor bendede bu tür mutasyon yavrular çıktığı için biliyorum ne diyeyim belkide yanılıyoruzdur ama dediğim gibi bu kuşu size satan kişi eğer biliyorsaki bu işi kesin bir şey söylemiştir veyahut büyük olasılık vermiştir.

aynı mesajı 2 defa yazmışım silemediğim için bu şekilde düzenleme yaptım

Son düzenleme:

Haklısınız cihan bey ben bile bire bir görmüşken emin olamadım yeşille gri kuşu aldım diğer 2 kuş benim kendi yavrularım. ilk kuş yeşil kuşun yanındaki kuş değil Evet aynı renklere ve formlara sahip 2. kuş var kardeşler sadece kanat renkleri farklı gögüs kısımları aynı renkteAldığım kuşların birisini iade etcem ya yeşil olanı yada gri olanı aldığım kuşlar kaç aylık benim yavrularım 10 12 şubatta yumurtadan çıktı.

Son düzenleme:
Diğer kuş bence KESİN dişi.

Edit: bendeki kuş ile hemen hemen aynı sayılır, 4 adet yumurtası var üzerinde yatıyor şimdi. Cere yumurtlayınca önce beyaza döndü sonra biraz kahverengileşti.

ne cinsiyetmiş mübarek sanki jako papağanı berrin hanım siz dna testi yaptırın kesin sonuç için :D

herne kadar resimler bazen bizi yanıltyo olsada ben erkek diorum berrin hanım.

yeşil olanı verin bence berrin hanım

Teşekkürler. Bu gün dayanamadım iki numara yazdığım yumurtaya baktım ve içinin dolu olduğunu gördüm(1 numara boştu :( ). Sevincim inanılmaz :D maşallah dişi kuş çok güzel kuluçkada. Bu günden itibaren yavrular çıkana kadar yem su hariç yuvaya dokunmuyorum. Çok heyecanlyım.