Karadeniz Pet

Keyfimiz Gıcır :D

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
Günlük konuşma egzersizlerine devam ediyoruz :) Şu anda "Cici kuş, Çirkin, Aşkım, Eşek, 1 2 3 , Cimbombom" diyebiliyor Babacık kelimesinide yeni yeni gevelemeye başladı fakat daha net değil

Buda videomuz :D ==> https://www.youtube.com/watch?v=iXFHzg8wEt4

Son düzenleme:
slm maşallah bende kendi yavrularımdan bir tanesinin egitmek istiyorum nasıl egetininz baştan sona yazarmısınız lütfen

[MENTION=6218]yusufkral[/MENTION] tabi dilim döndüğünce anlatmaya çalışim

1. Kuşunuzun yeme yeni düşmüş yavru olması lazım
2. Yavru kuşu konuşturmaya çalışmadan önce kendine ve ev halkına alıştırmalısın yani korku olmamalı içinde kimseye karşı
3. Alışma döneminde sonra yani 2.5-3 aylık olduğunda artık konuşturma çalışmalarına başlayabilirsin
4. Konuşturmak istediğin kuşu yanlızca 1 kişi ilgilensin yani farklı farklı kişiler kuşu konuşturmaya çalışmasın ses tonları farklı olacağından alışması öğrenmesi zor olur o yüzden 1 kişi sürekli konuşursa daha sağlıklı olur
5. Kuşlar gün içinde sürekli birşeylerle ilgilendikleri için o yüzden gün içinde konuşturmaya çalışmak yerine kısık seste müzik dinlet bayılıyorlar onlarda tepki vermeye çalışırlar dili ufak ufak çözülür böylelikle
6.Seslenerek oyun oynayabilirsin
7. Ben kuşu ilk aldığımda sabahları uyanır uyanmaz 20 dakika bide geceleri 20 şer dakika konuşarak bu duruma getirdim ama tavsiyem gece konuşmanız çünkü gün içinde yoruldukları için gece fazla ilgilenmiyorlar sağla solla dikkatini size verecektir

bu şekilde 1 ay boyunca devam ettirirsen konuşmaya başlayacaktır ilgini eksik etme yeter

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:21 -->-> Daha önceki mesaj 18:19 --

aynen hocam bi yazarsan bizde uygulayalım :)

uyguladığım yöntemii baştan sona yazdım artık top sizde :)

çok teşekkür ederim benim paşamda cok ufak daha tam zamanı demek:)

saolasın yavrular yumurtadan cıkarsa deniyecegim

Maşaallah iyi sohbetler :)

maşallah, tebrik ederim. Peki aynı oda içinde başka kuşlar olsa da konuşabilir mi ? Bende çok istiyorum ancak tam beni dinliyor derken bir ötme sesi geliyor hemen uçuyor elimden.

Maşaallah iyi sohbetler :)

Sağolasın paşam :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:43 -->-> Daha önceki mesaj 18:40 --

maşallah, tebrik ederim. Peki aynı oda içinde başka kuşlar olsa da konuşabilir mi ? Bende çok istiyorum ancak tam beni dinliyor derken bir ötme sesi geliyor hemen uçuyor elimden.

Teşekkür ederim. O mümkün değil ya konuşturmak istiyorsan başka kuş olmamalı hatta bazı arkadaşlar bilmeden kuş sesi dinletiyorlar konuşturmak için ama zerre fayda vermediği gibi hayvanı psikolojik olarakda etkiliyor ses var görüntü olmayınca üzülüyor hayvan.

Sağolasın paşam :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:43 -->-> Daha önceki mesaj 18:40 --

Teşekkür ederim. O mümkün değil ya konuşturmak istiyorsan başka kuş olmamalı hatta bazı arkadaşlar bilmeden kuş sesi dinletiyorlar konuşturmak için ama zerre fayda vermediği gibi hayvanı psikolojik olarakda etkiliyor ses var görüntü olmayınca üzülüyor hayvan.

anladım teşekkür ederim öyleyse evde tek başına olmalı çünkü başka odalara da götürsem diğerlerinin sesi geldiğinde kafesin içinde dört dönüyor :( neyse onlar konuşmasa da bakmak, izlemek bile güzel :rolleyes:

anladım teşekkür ederim öyleyse evde tek başına olmalı çünkü başka odalara da götürsem diğerlerinin sesi geldiğinde kafesin içinde dört dönüyor :( neyse onlar konuşmasa da bakmak, izlemek bile güzel :rolleyes:

Kulakları çok iyi işitiyor kuşların başka odalara koyup bende dişiyi konuşturmaya çalışmıştım bundan önceki kuşta fakat olmadı sadece dişide alıştıı ele omzumuza gelmeye daha sonra aynı kafese koydum 2 gün sonra konuşan kuşumla birlikte perdenin altında çıkıp kaçtılar :)

Son düzenleme:
Kulakları çok iyi işitiyor kuşların başka odalara koyup bende dişiyi konuşturmaya çalışmıştım bundan önceki kuşta fakat olmadı sadece dişide alıştıı ele omzumuza gelmeye daha sonra aynı kafese koydum 2 gün sonra konuşan kuşumla birlikte perdenin altında çıkıp kaçtılar :)

haklısınız, aslına bakarsanız benimde içim elvermiyor iki yavruyu ayırmaya birlikte mutlular. elime omzuma geliyorlar ama biri ne yaparsa diğeri de onu yapıyor ya da diğer çiftin sesini duyduklarında beni unutuyorlar.
ama konuşturulan kuşlara hayranım ;)

haklısınız, aslına bakarsanız benimde içim elvermiyor iki yavruyu ayırmaya birlikte mutlular. elime omzuma geliyorlar ama biri ne yaparsa diğeri de onu yapıyor ya da diğer çiftin sesini duyduklarında beni unutuyorlar.
ama konuşturulan kuşlara hayranım ;)

İnş konuşan kuşunuzda olur zamanla evdekiler yavrulasın konuşturmaya çalış bakalım :)