Karadeniz Pet

Kilo aldırmak için

Cansu Türkyolu

Meraklı Üye
Muhabbet kusumun göğüs kemiği cok belirginlesti, götürdüğüm veteriner de cok ufak duruyor dedi . Aslnda yem yemesinde sıkıntı yok ama demekki yeterli değil.
Sormak istediğim; kilo aldırmak için ne yapmam ne vermem gerekir?
Şuan ayağı incindiği için kafesteki her seyi çıkardım tabanda duruyor. Cok bi hareketli hali yok yani Kilo aldirmak icin tam fırsat.
yeminin haricinde dal darı da koydum onu da yiyor. Hatta daha cok onu yiyor.
Simdiden teşekkür ederim

Aspur varsa aspur da ver Cansu..
Veriyorum levent abi ama onunla pek ilgilenmiyor. En sevdigi seylerdendi ama dal darıyi gorunce ona bakmiyor hic. Birazdan patates haslamayi düşünüyorum belki icine mısır unu falan da koyarım. Bu da yardımcı olur mu yoksa kabız mı yaparm hayvancığı?

Kafes tabanında duruyor dedin, iyice zayıfladı dedin..
Kuş kabarık mı, yoksa hareketli mi ?
yok yok gayet normal her zamanki gibi. Hatta dıskısı da masallah gayet iyi. Ishali gectim sulu bile değil.
Kafes tabanında durmasının sebebi de ayağını incittigi icin tünekte duramıyodu. Tüneklerini cikardim yemini suyunu gaga taşını yere indirdim orda duruyor o yüzden. Bugün biraz daha iyi incittigi ayağıyla kavrayabiliyor biraz daha hatta. Zayıflamasınin nedenini bilmiyorum ama. Suyuna elma sirkesi damlatıyodum ondan mı bilemiyorum. Ama baya zayıf kemigi sivrilmis. Hareketleri canlı ama.

Kuşu görmeden bişey diyemeyecem Cansu.
Sen eminim iyi bakıyorsundur.

Insallah öyledir abi. Ama canlı maşallah. Ötüyor, hatta benle laf dalasjna bile giriyor. Salsam uçmaya da yeltenecek ama zaten iyi ucamadigi icin i citti ayağını. Bakalm insallah kilo aldırabilirsem bi sıkıntı kalmycak gibi

mamada verebilirsiniz mamayı biraz daha iştahlı yiyor kuşlar :)

inşallah kilo alır kuşunuz