Karadeniz Pet

Kilo ile mürekkep balığı kemiği

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Merhaba.Kilo ile satılan mürekkep balığı kemiği işlenmiş mi oluyor.Yani direk kullanabilir miyiz?
Bir de 250 gram alsam kaç adede denk gelir?Teşekkürler.

Son düzenleme:
Adet konusunda bir şey söylemek zor. Boyutları karışık olduğu için değişir.
Fatih kuş pazarında kilosunun 25TLye satıldığını duymuştum. Elimdekiler bitince ben de oradan alacam sanırım. İşlenmiş kemik nasıl oluyor bilmiyorum ancak piyasada satılan kemiklerin çoğu temiz ve kokusu çok az.

Adet konusunda bir şey söylemek zor. Boyutları karışık olduğu için değişir.
Fatih kuş pazarında kilosunun 25TLye satıldığını duymuştum. Elimdekiler bitince ben de oradan alacam sanırım. İşlenmiş kemik nasıl oluyor bilmiyorum ancak piyasada satılan kemiklerin çoğu temiz ve kokusu çok az.

İşlenmiş derken bazı arkadaşlar plajdan topladıktan sonra kullanıyorlarmış,onlara kayanatmaları ve sirkeli suyla yıkamaları tavsiye edilmiş.Yani benim sorduğum piyasadakilere böyle bir işlem gerekip gerekmediğiyle ilgiliydi.

insallah olur banada lazim. Gecen seferki organizasyonda kemik bulamadim

Tapatalk ile iphone dan gönderildi.

Direk balıkhaneden cuvalla geliyor bana yıkayıp temizlemek ve birkac gun gunese sermek yeterli okuyor. Bunun dusında pek bir islem yapmana gerek yok. Sirkeli su kokusunu cıkartmaj icin yapılır ama hemen kullanıcaksan birkac tanesine bu islemi yapabilirsin digerlerini ser gunese..