Karadeniz Pet

kimse bilmiyormu ya :(

• Konbuyu başlatan Necati ÜNAL
  • Başlangıç tarihi
N

Necati ÜNAL

Guest
Arkadaşlar ben bi soru sormuştum kimse cevap veremedi ya lütfen cevap verin .

Sorum : Arkadaşlar yeni bir çift muhabbet kuşu aldım .

Fakat geldiklerinde çok iyilerdi biribirlerini kaşıyorlardı öpüşüyorlardı şimdi sürekli kavga ediyorlar.

Hatta ve hatta hiç kaşımıyor ve öpüşmüyorlar sürekli cik cik cik deyip gagalıyorlar biribirlerini .

Bu konuda ne yapmam gerek dediğim gibi ilk aldıgımda çok iyilerdi 3-4 gündür böyle kavga ediyorlar sürekli yan yana gelince.

Ne yapmamı önerirsiniz şimdiden teşekkür ederim .

(NOT : Ayrı tutmamı söyleyenler oldu kaç gün ayrı tutmam gerekir ve ayrı tuttuktan sonra kesin düzelirlermi ? )

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:57 -->-> Daha önceki mesaj 15:49 --

yardım edin arkadaşlar

Ayırmak doğru bir yöntem, bir hafta ayrı tutmanı öneririm. Bir de kuşları dışarı salma durumun da önemli. Eğer yeteri kadar salmıyorsan saldırganlaşıp sıkıntılarını birbirlerine dalarak geçirmeye çalışıyorlar. Onları şöyle sabahtan akşama kadar bir odada sal bakalım. Kafeslerine girmeye, acıktıklarında oradan yem yemeğe, su içmeye çalışsınlar.

Ayırmadan önce dışarı salmayı dene. Bir hafta boyunca her gün uzun uzun sal.

Bu yöntem olmadıysa ayrı tut ancak ayırdığında bir başka odada bir başka kuşun olduğunu bilip heveslensinler.

Bu da olmazsa streslerini giderecek vitamin takviyesi yapabilirsin. Bu konuda Sera Bronchipur W çok iyidir.

Son düzenleme:
Ayırmak doğru bir yöntem, bir hafta ayrı tutmanı öneririm. Bir de kuşları dışarı salma durumun da önemli. Eğer yeteri kadar salmıyorsan saldırganlaşıp sıkıntılarını birbirlerine dalarak geçirmeye çalışıyorlar. Onları şöyle sabahtan akşama kadar bir odada sal. bakalım. Kafeslerine girmeye, acıktıklarında oradan yem yemeğe, su içmeye çalışsınlar.

Valla söylediklerinden olabiliyorsa haklısındır . Kuşları yeni aldığım benden kaçtıkları tekrar kafese zor girdikleri için hiç salmıyordum 3 günde 30 dakika falan anca salıyordum dediklerini uygulayacağım ancak ayrı tuttuktan sonra .

Salınmayan kuşlar, mutsuz olur. Bizi bir odaya kapatsak ailemizden biri bile olsa bir süre sonra birbirimizle dalaşmaya başlarız. Salın rahat rahat uçsunlar, arada elinizden yem yedirin. Hatta evde belli bir bölüme oyun parkı bile kurabilirsiniz.

Salınmayan kuşlar, mutsuz olur. Bizi bir odaya kapatsak ailemizden biri bile olsa bir süre sonra birbirimizle dalaşmaya başlarız. Salın rahat rahat uçsunlar, arada elinizden yem yedirin. Hatta evde belli bir bölüme oyun parkı bile kurabilirsiniz.

Evim soba ile ısındığı için evin diğer odalarına gitme şansım olmuyor . Ama onlara bir oyun parkı hazırlıycagım belki buraya resmini bile atabilirim . Çok güzel bir yer biliyorum :) teşekkürler bilgi için . :) :) :) :)

Geri