petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kimse inanmıyor 4 aylık olduğuna

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve warez60 tarafından 13 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. warez60
    Gizli

warez60 Guest

Meraba arkadaşlar dişi kuşumu 1 aylıkken aldım 3 aydır beraberiz çok iyi beslediğimi düşünüyorum şimdi yanına bide erkek kuş aldım oda 4 aylık ama benimki biraz büyük duruyor ve kimse inanmıyor benim dişi kuşuma 4 aylık olduğuna veterinere götürdüm 2 yaşındaki kuş gibi duruyor dedi şaşırdım ben daha bu kuşun tüysüz halini biliyorum dedim zorla ikna ettim :)

Yeşil olan Dişi

http://i.hizliresim.com/Dko7Nm.jpg

http://i.hizliresim.com/yn20b9.jpg

http://i.hizliresim.com/AYZ19z.jpg

#1 warez60, 13 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Eylül 2014
  2. unsound

unsound New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah baya iyi :)

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Beyaz tuylerimi vardi aldiginda ?

4. warez60
    Gizli

warez60 Guest

Teşekkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:00 -->-> Daha önceki mesaj 14:59 --

Bizim tanışın çifti vardı yavruladıktan sonra 1 ay bekledim 1 ay sonra ayırdım ve sürekli gözlemliyordum gidip bakıyordum ne durumda diye tüyleri yeni yeni oturmaya başlamıştı beyazlık yok gibiydi

5. trazetekutr

trazetekutr New Member

Beğenileri:
    2
    Ceresi kahverengimi olmuş onun yok deveeee..
    Neyle besledin bunu sen.

6. warez60
    Gizli

warez60 Guest

aynen kahverengi kop koyuu hemde :) özel birşey de vermedim vitamini düzenli kullandım yemi felan bonnie ve mavi boncuk kullanıyorum ve ilgii :)

7. Adalet TOSUN

Adalet TOSUN New Member

Beğenileri:
    1
    Fotolar flu çıkmış. Fotolardan göründüğü kadarıyla inanmamaları normal.

8. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    eğer kuşta bi anormallik yoksa genelde kuşlar 6. aydan itibaren kızışmaya başlarlar zaten sizin başlamak kalmamış maşallahı var. kuşun 4 aylık olduğunu bende düşünmüyorum

9. Adalet TOSUN

Adalet TOSUN New Member

Beğenileri:
    1
    muhabbet kuşlarının 6-7 aylıkken cinsel olgunluğa ulaştığı söyleniyor ustalarca, ustalar söylüyorsa doğrudur. ama izlediğim bir belgeselde yumurtadan çıktıktan sonra 60'ncı günden itibaren cinsel olgunluğa ulaştıklarını söylüyordu...

10. warez60
    Gizli

warez60 Guest

akşama doğru size net çekilmiş bi kaç fotoğraf atıcam yeniden kendime ait olan telefon pek iyi çekmiyor ama kuşumu 1 aylık olarak aldığıma eminim annesini babasını biliyorum zaten fotoğraflardan belki inanmıyor olabilirsiniz

11. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    cinsel olgunluğa normalde 6 aydan itibaren girerler fakat dediğiniz gibi 60 günden sonra ulaştıkları varsayılsa bile onların cinsel hormonlarının tavan yaptığı belli dönemler vardır misal kedilerde ki mart ayı gibi kuşlarda da bu dönem 6. aydan itibaren başlıyor tam anlamıyla hazır hale geliyorlar

12. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    dişi 1 yaşından büyük kızgın bi kuş erkekde 4 aylık değil daha büyük

13. Emre Erman Ceyhan

Beğenileri:
    0
    konu kopmuş gitmiş.3 aylıkkende eşe gelebilir kuşlar.Kimisi erken olgunlaşır.Kimisi 8 ayda anca olur.Kuşuna göre değişkenlik gösterir.Kırık kuşlarda çok önemi yoktur show kuşlarında 10 aydan sonra eşe atılır.O da kuşun kızgınlık değil fiziksel gelişimi için.Çünkü dişi yumurtlayana kadar büyür.Erkek ise 18 aya kadar büyür.

14. warez60
    Gizli

warez60 Guest

15. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadasların inanması normaldir cere renginden dolayı ancak nasıl ki insanlarda hormon bozukluğu vs oluyor hayvanlarda da olabilir.demek ki senin kuş erken erişti bu kadar basit :)

16. warez60
    Gizli

warez60 Guest

senin dediğin gibide olabilir hemşerim :)

Sayfayı Paylaş