Karadeniz Pet

Kimse inanmıyor 4 aylık olduğuna

• Konbuyu başlatan warez60
  • Başlangıç tarihi
W

warez60

Guest
Meraba arkadaşlar dişi kuşumu 1 aylıkken aldım 3 aydır beraberiz çok iyi beslediğimi düşünüyorum şimdi yanına bide erkek kuş aldım oda 4 aylık ama benimki biraz büyük duruyor ve kimse inanmıyor benim dişi kuşuma 4 aylık olduğuna veterinere götürdüm 2 yaşındaki kuş gibi duruyor dedi şaşırdım ben daha bu kuşun tüysüz halini biliyorum dedim zorla ikna ettim :)

Yeşil olan Dişi

http://i.hizliresim.com/Dko7Nm.jpg

http://i.hizliresim.com/yn20b9.jpg

http://i.hizliresim.com/AYZ19z.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah baya iyi :)

Teşekkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:00 -->-> Daha önceki mesaj 14:59 --

Beyaz tuylerimi vardi aldiginda ?

Bizim tanışın çifti vardı yavruladıktan sonra 1 ay bekledim 1 ay sonra ayırdım ve sürekli gözlemliyordum gidip bakıyordum ne durumda diye tüyleri yeni yeni oturmaya başlamıştı beyazlık yok gibiydi

Ceresi kahverengimi olmuş onun yok deveeee..
Neyle besledin bunu sen.

Fotolar flu çıkmış. Fotolardan göründüğü kadarıyla inanmamaları normal.

eğer kuşta bi anormallik yoksa genelde kuşlar 6. aydan itibaren kızışmaya başlarlar zaten sizin başlamak kalmamış maşallahı var. kuşun 4 aylık olduğunu bende düşünmüyorum

eğer kuşta bi anormallik yoksa genelde kuşlar 6. aydan itibaren kızışmaya başlarlar zaten sizin başlamak kalmamış maşallahı var. kuşun 4 aylık olduğunu bende düşünmüyorum

muhabbet kuşlarının 6-7 aylıkken cinsel olgunluğa ulaştığı söyleniyor ustalarca, ustalar söylüyorsa doğrudur. ama izlediğim bir belgeselde yumurtadan çıktıktan sonra 60'ncı günden itibaren cinsel olgunluğa ulaştıklarını söylüyordu...

akşama doğru size net çekilmiş bi kaç fotoğraf atıcam yeniden kendime ait olan telefon pek iyi çekmiyor ama kuşumu 1 aylık olarak aldığıma eminim annesini babasını biliyorum zaten fotoğraflardan belki inanmıyor olabilirsiniz

muhabbet kuşlarının 6-7 aylıkken cinsel olgunluğa ulaştığı söyleniyor ustalarca, ustalar söylüyorsa doğrudur. ama izlediğim bir belgeselde yumurtadan çıktıktan sonra 60'ncı günden itibaren cinsel olgunluğa ulaştıklarını söylüyordu...

cinsel olgunluğa normalde 6 aydan itibaren girerler fakat dediğiniz gibi 60 günden sonra ulaştıkları varsayılsa bile onların cinsel hormonlarının tavan yaptığı belli dönemler vardır misal kedilerde ki mart ayı gibi kuşlarda da bu dönem 6. aydan itibaren başlıyor tam anlamıyla hazır hale geliyorlar

dişi 1 yaşından büyük kızgın bi kuş erkekde 4 aylık değil daha büyük

konu kopmuş gitmiş.3 aylıkkende eşe gelebilir kuşlar.Kimisi erken olgunlaşır.Kimisi 8 ayda anca olur.Kuşuna göre değişkenlik gösterir.Kırık kuşlarda çok önemi yoktur show kuşlarında 10 aydan sonra eşe atılır.O da kuşun kızgınlık değil fiziksel gelişimi için.Çünkü dişi yumurtlayana kadar büyür.Erkek ise 18 aya kadar büyür.

arkadasların inanması normaldir cere renginden dolayı ancak nasıl ki insanlarda hormon bozukluğu vs oluyor hayvanlarda da olabilir.demek ki senin kuş erken erişti bu kadar basit :)

Geri