Karadeniz Pet

Kırık gaga tedavisi

Şakoo

Yeni Üye
Arkadaslar foruma yeni üye oldum. 2.5 yaşında bir erkek lutino muhabbet kuşum var. Kendisi çok cana yakın ve hareketli bir kuş aldığımdan beri bana yoldaş arkadaş oldu. Hastalıklara soğuğa dirayetli şuana kadar hiç hastalanmadi. Ben de iyi bakıyorum mamalari vitaminleri gereken ilgiyi gösteriyorum. Yalnız kuşuma geçen sene çok istekli olduğu için bir dışı kuş aldim. Basindan beri disiyle bir seyler yapmaya çalışıyor ama disi pek huysuz ve inatci cikti arada birbirlerine es olir gibi oluyorlar (sirt kasima falan) ama kavga da ettikleri oluyor. Geçen gun ise gagsinda kırık farkettim veterine götürdüm ama bana teramycın sür demekten baska bir sey yapmadi veteriner arkadaslarim da pek bilgi sahibi degiller. Kanama olmasin yeter diyorlar. Ama bugun artik iyice kirildi gagasi ve bunun disiyle arada yaptigi bogusmalardan ya da kafese surtunmesinden kaynaklandigini dusunuyorum. Gaga tasindan 3 degisik turde var sirf kendisi tedavi edebilsin diye gozlemliyorum ama cok ilgilenmiyr. Kremini sürüyorum. Ama bu gaga daha büyük sorunlar cikaracak bana biliyorum. Onun kötü olmasini da asla istemiyorum. Fiziksel fonksiyonlari o kadar yerindeki hareketli olusu otusu disiye yaklasmasi. Yemegini de yiyiyor. Ama gagayi gorunce bana hak vereceksiniz ilerde hasta ve kotu olacagini biliyorum. Bana akıl vermenizi istiyorum. Nasil bir tedavi izlemir? Sizin basiniza geldi ve atlattiniz mi?? Simdiden tesekkurler. Resmi eklemeye çalışacağım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:12 -->-> Daha önceki mesaj 02:06 --

http://i.hizliresim.com/rV9BbP.png

Geri