Karadeniz Pet

Kış Nezlesi

loli poya

Meraklı Üye
Kuşum normal günlerde çok mutlu.Hiçbir sıkıntısı yok.Onu zorlukla kafese sokuyorum.Omzundan ayrılmıyor.Dün akşam 7-8 saat civarı 19 derecede kaldı.Herhangi bir yerden rüzgar vurmuyordu.Yalnızca kalorifer yanmamış hepsi bu kadar.Bugün öğleden sonra yanıma gelmek için deliriyordu.Birkaç saat almadım.Tüylerini kabartmıştı ve kafesin tabanında oturuyordu.22 derece olmasına rağmen üşür gibi bir hali vardı.Bir ara dışarı çıkardım.Omzumda sıcak yerler aradı.Daha sonra uçtu.Yanına gittiğimde sadece birkaç saniyeliğine kuyruğunu yukarı-aşağı salladı.Hırıltıya benzer sesler çıkardı.Solunum sıkıntısının göstergesi olduğunu biliyordum.(Ondan sonra bir daha olmadı.)Yem yiyor,çok az da olsa arada sırada oyuncağına dokunuyor.Çabucak iyileşmesi ve nezleyi atlatması için ne yapabilirim ? Şuan sulu dışkı yapıyor.Avisol vitamin katarsam ishal olur diye duydum.Haftada bir kez suyuna 2-3 damla sirke katıyorum.Bir an önce iyileşmesi için neler yapılabilir ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:38 -->-> Daha önceki mesaj 18:29 --

Lütfen yardım. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] @Atılım Bukağıkıran

Son düzenleme:
Kuslar ısıya adapte olabiilirler insanalırn yasdıgı sıcaklıklarda yasıyabilirler
15 dereceye kadar yasarlar bu derece altı onları biraz zorlayabilir bir co üretici 15 17 derece arası tutar sıcaklıgı

19 derece çok soğuk bir sıcaklık değildir. Benim kuşlar şu an 13-14 derece sıcaklıktalar.
Yarın da bu kabarık durum devam ederse Vitaform verebilirsin. Kakasına da bi bakmak lazım.

Fazla olmasa da hala kabarık.Yem yiyip,su içmesinde herhangi bir sorun yok.Dışkısı ishal başlangıcı sanırım.Yalnızca sulu.Tüylerine yapışmıyor.Kafesin üstünde oturuyor ve uyumaya çalışıyor.Tek yaptığı bu.Parmağıma alıyorum önce omzumda birkaç dakika oturuyor ve kafesine uçuyor.Vitaform yerine Avisol kullansam aynı etkiyi verir mi ?

Fazla olmasa da hala kabarık.Yem yiyip,su içmesinde herhangi bir sorun yok.Dışkısı ishal başlangıcı sanırım.Yalnızca sulu.Tüylerine yapışmıyor.Kafesin üstünde oturuyor ve uyumaya çalışıyor.Tek yaptığı bu.Parmağıma alıyorum önce omzumda birkaç dakika oturuyor ve kafesine uçuyor.Vitaform yerine Avisol kullansam aynı etkiyi verir mi ?

Avisol koruyucu ve vitamin vazifesi görüyor.
Eğer imkan varsa Vitaform kullanmak en güzeli 10-12TL bir fiyatı olması gerek. İşin sıkıntılı tarafı her yerde bulunmuyor. Vitaform hem vitamin içeriyor. Ayrıca.. ==> "Kanatlılarda başlıca önemli kanatlı hastalıklarından kronik solunum yolu enfeksiyonu (CRD), enfeksiyöz sinovitis,
kanatlı korizası ve kolerası, diğer bakteriyel ishaller, hava kesesi iltihabı ve borreliozis hastalıkları ile hindilerin önemli
enfeksiyöz hastalıklarından olan enfeksiyöz sinovitis ve mavi ibik hastalıkları tedavisinde kullanılıyor." http://www.vetas.com.tr/assets/images/products/pdf/07022014165130.pdf

ben bir soru sordum ama sorumun cevaplanıp cevaplanmadığımı göremiyom yardım yeni katıldım

Geri