Karadeniz Pet

kısa mesafeli kuş nasıl taşınır ?

cetinates

Paylaşımcı Üye
merhaba,

Binek otomobil ile şehir içi 8-10 km lik yarım saat sürecek taşımalarda kuşu kafesindemi yoksa kuşçuların kullandığı delikli kesekağıdındamı taşımak kuş için daha uygun olur ?

Bence ufak bir kutuda taşınması daha iyi sağı solu görmez rüzgar varsa rüzgar yemez rahat rahat götürür getirirsin

Otomobil ile 8-10 km lik mesafede bir sorun olacağını sanmıyorum. Gittiği yerde tekrar kafese konacağı için mevcut kafesinden çıkarmadan taşınabilir. Böylelikle kartona koymak için yakalamaya sonra tekrar kafese koymak için kartondan çıkarmaya gerek kalmaz bence. Yolda giderken hava akımına maruz kalmadıkça bir sorun olmaz.

Küçük taşıma kafesleri oluyor.10 TL falan.Tavsiye ederim.Hem kuş kutu içinde olmadığından havasız kalmaz.Hem de kafes küçük olduğundan kuş ani bir harekette ordan oraya savrulmaz,tehlikeli alan kapsamı daralmış olur.
j222Dm.jpg

Küçük taşıma kafesleri oluyor.10 TL falan.Tavsiye ederim.Hem kuş kutu içinde olmadığından havasız kalmaz.Hem de kafes küçük olduğundan kuş ani bir harekette ordan oraya savrulmaz,tehlikeli alan kapsamı daralmış olur.
j222Dm.jpg

yanıtlar için teşekkürler,buna benzer çok küçük bir kafesim vardı,arka koltuğa koyup emniyet kemeriyle bağlayıp,taşımayı yaptım,kuşlar hiç tedirgin olmadı.

merhaba,

Binek otomobil ile şehir içi 8-10 km lik yarım saat sürecek taşımalarda kuşu kafesindemi yoksa kuşçuların kullandığı delikli kesekağıdındamı taşımak kuş için daha uygun olur ?
Ben kendi kafesinde tasidim ama ishal oldu bir iki gun sonra iyilesti sanirim klima acik oldugu icin eger klimayi vs acmazsaniz o kadar mesafeye kafes sorun olmaz daha once dayimin kusunu kafeste tasidim ona hic bir sey olmadi

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri