Karadeniz Pet

Kışın ısı problemi hakkında !

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6907
  • Başlangıç tarihi
15 derece baraj. altına dusmezse sorun olmaz.

Bildiğim kadarıyla Infrared Isıtıcılar ortamı daha çok kurutuyor. Yağlı radyatörler bir nebze daha uygun nem konusunda. Aspiratör her halukarda faydalı olacaktır.

Evet bende araştırdım Uğur bey Yağlı radyatör alacağım fakir veya delonghi marka Arasında karar veremedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:19 -->-> Daha önceki mesaj 12:13 --

Bildiğim kadarıyla Infrared Isıtıcılar ortamı daha çok kurutuyor. Yağlı radyatörler bir nebze daha uygun nem konusunda. Aspiratör her halukarda faydalı olacaktır.

Aspiratör aldım Uğur usta bu sürekli Çalışacak mı?yoksa günde belirli saat aralıkları ile mi?çalıştıralım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:20 -->-> Daha önceki mesaj 12:19 --

Bildiğim kadarıyla Infrared Isıtıcılar ortamı daha çok kurutuyor. Yağlı radyatörler bir nebze daha uygun nem konusunda. Aspiratör her halukarda faydalı olacaktır.[/QU

Son düzenleme:
Aspiratör aldım Uğur usta bu sürekli Çalışacak mı?yoksa günde belirli saat aralıkları ile mi?çalıştıralım

Aspiratör cama takılan pervanelerden mi yoksa içeriye uzanan havalandırma borusu var mı. Son halinin resimlerini bekliyoruz Cihan usta.

Aspiratör cama takılan pervanelerden mi yoksa içeriye uzanan havalandırma borusu var mı. Son halinin resimlerini bekliyoruz Cihan usta.

Uğur usta aspiratör ve Yağlı radyatör aldım,aspiratör cam'a takılan modelden zaman ayarlı sigortaya taktırdım içeriye Bayağı etkisi oldu,yani sirkülasyon anlamında fakat onu ayrı bir ayarlı sigortaya taktırmayı düşünğyorum çünkü otomatik Işık akşam 17.00 ila 20.00 arası Çalışıyor,aspiratör önünde Store perde var ama o saatlerde içeriyi serinletmesin dedim,ayrıca Yağlı radyatörü daha kurmadım,haftalık zaman ayarlı priz aldım,bakalım onun kurulumunu bir yapayım nasıl çalıştırsam acaba bugun en son yemleri temizlerken içerisi 15 derece 39 nem şeklindeydi.

Uğur usta aspiratör ve Yağlı radyatör aldım,aspiratör cam'a takılan modelden zaman ayarlı sigortaya taktırdım içeriye Bayağı etkisi oldu,yani sirkülasyon anlamında fakat onu ayrı bir ayarlı sigortaya taktırmayı düşünğyorum çünkü otomatik Işık akşam 17.00 ila 20.00 arası Çalışıyor,aspiratör önünde Store perde var ama o saatlerde içeriyi serinletmesin dedim,ayrıca Yağlı radyatörü daha kurmadım,haftalık zaman ayarlı priz aldım,bakalım onun kurulumunu bir yapayım nasıl çalıştırsam acaba bugun en son yemleri temizlerken içerisi 15 derece 39 nem şeklindeydi.

Epey masraf edip zaman harcıyorsun. İnşallah en kısa zamanda emeklerinin karşılığını alırsın Cihan usta.

Epey masraf edip zaman harcıyorsun. İnşallah en kısa zamanda emeklerinin karşılığını alırsın Cihan usta.

Hiç deme Uğur usta inan hobim için maddi ve manevi emek veriyorum inş karşılığını alırım,destek için tşkler Uğur usta

Umarım yardımcı olup bir fikir vermiştir. Bildiğim kadarıyla muhabbetler sıcak ve soğuk havalara dayanıklıdırlar. Yeterki hava akımı olmasın. Bu arada sizin paylaştığınız elektrikli ısı kabloları kullanımı nasıl acaba. Fişe takıp çalıştırılabiliyor mu yoksa ara bir aparat vs gerekli mi. Kullanmak isteyenler için açıklamalar faydalı olacaktır.

Uğur Bey " https://www.youtube.com/watch?v=dmMF1Jznzyw " ilham kaynağım bu video olmuştu, elektrikli ısı kablolarını buradaki mantıkla kendi salmama uyguladım, gayet iyi oldu ama bu sene kullanmayı düşünmüyorum, murat ustanın dediği gibi yapacağım, gerçekten de kuşları nasıl alıştırıyorsanız öyle gidiyor.

Uğur bey satmayı düşünmüyorum, tedbir amaçlı elimde. Fayatı metresi 8 - 10 tl civarıydı, 1,5 sene önce aldığım firma karaköyde bu firma " Kablo Rezistans - Kablo Istc - Istc Kablo - Istc Kablo Rezistans " bir bak istersen, arayıp fiyat alabilirsin. Eğer karaköye bu kablo için gidersen 0-40 derece termostat almayıda unutma bulamazsın başka yerde. Ar-tek Elektrikli Ev Aletleri | 01 02 22 TERMOSTAT 0-40 DERECE 0 - 40°C THERMOSTAT 150CM KILCAL linkteki gibi. Elektrik bağlantısını kendin yapıp, sistemi kurabilirmisin? 4-5 metre uzunluğundaki rezistanslı kabloyu salmanın içinde dolandırdım, her tarafa ısı gidiyor, ısı kabloları kesinlikle birbirine değmeyecek, birbirine değerse kablo erir, salmanın dışına 10 cm çıkardım ve salma dışından 1 metre kablo kullanarak ısıtıcı rezistans kablosu ile termostata bağlantı yaptım. Ayrıca bu bağlantıyı; bir yoğurt kovasını karşılıklı deldim termostatın ayarlama kısmı dışarda, elektrik bağlantı kısmı yoğurt kovasının içinde kalacak şekilde bağlantıyı yaptım. Termostatdan salmanın içini 20 derece olacak şekilde ayarladım. Salmanın içi 20 dereceyi bulduğunda otomatik kendisi kapatıyor. Doğru açıp kapatıyor mu diye kendi taktığım dereceden kontrol ettim. Bu uygulamayı kışın dışarda en sert zamanda sıcaklık 3-5 dereceyken yaptım. Benim salmanın etrafı 3 tarafı kapalı 1 cephesi açık o açık olan bölümüde sizin izlediğiniz video daki gibi şilti ile sardım, hava sirkilasyonu sağlamak için sağ üst köşeden ve sol alt köşeden 15 cm genişliklerinde şiltiyi kestim. Problemsiz kullanıyorum, sizin yeriniz nasıl bilmiyorum ama ben evimin çatısında üretim yapmaktayım, komple izole çok zor gibi görünüyor ve baya maliyetli bende kendime böyle bir çözüm buldum :) İnşaallah yardımcı olabilmişimdir. Uğur GENÇ abicim. Oda gibi bir yeri ısıtacaksan böyle şeylerle hiç uğraşma derim. Levent abi' nin önerdiği yağlı radyotörden kullan derim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:34 --

Üretici arkadaşlara bakıyorumda, sattığı kuşların parası genelde kuşların masrafına gidiyor :) Gerçekten hobi sevdalısı çok arkadaş var bu sitede...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:54 -->-> Daha önceki mesaj 15:37 --

Fiyatı ne kadar ? Nerden almıştın kabloları veya kullanmayıp satmayı düşünürsen almak isteyenler vardı.

Uğur bey bu muhabbetin devamı; " http://www.muhabbetkusu.com.tr/diger-tum-konular/-harici-termostat-44727-2.html " devam etmekte :) Bilginize.

Isı kabloları çok kullanışlı, kuşlar üstüne dahi konsa hiçbir problem yok, kablo yardımı ile priz ekliyorsunuz, prize tak ısınsın. Termostat bağlantısı da yaparsan ayarladığın sıcaklıkta otomatik kapatır. Termostat olmazsa içerisi hamam gibi olur :) Uygun bir zamanda video çeker buraya eklerim.

Merhaba dostlar, [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] uygun bir zaman da video çekip paylaşacağım demiştim. Video aşağıdadır, inşaallah yardımcı olabilmişimdir.

https://www.youtube.com/watch?v=21UNYmJox7U

Geri