Karadeniz Pet

Kısır olabilirler mi?

murat2012

Meraklı Üye
Arkadaşlar çok soru soruyorum biliyorum ama kuşlarım 9 gündür ciftlesiyo dışı kuş yuvaya ilgisi var ama o kadar çok değil az ve hala kuyruk düşme gibi bişey var mı bilmiyorum kısır olabilir mi öyle olabilir dediler

2bffda91f070ed0de87b4a7d536baac3.jpg

f43bde9d34ca4cd0959ace413794d35b.jpg
a66bea95bfde42b6b6afcba3522d2b39.jpg
a2951340776e5966cc239095ead5f901.jpg
942f6628cf9f49e39179e16d13601792.jpg

Fotoğraflar bugün çekildi ve kısır olmasından korkuyorum kusura bakmayın sorular için Teşekkürler...
Önceden bu hiç ilgi yoktu ve yuva kapısını kemiriyo ve yuvada uzun süre durmuyo ve çok yem tuketiyo öncekinden fazla Teşekkürler...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
merak etme yumurtlamasına az kalmış senin kuşun ŞUAN YUVAYI DENETLEYİP KENDİ İSTEDİKLERİ GİBİ İNŞA EDİYORLAR YANİ KENDİLERİNİ YUVAYA ĞÖRE GİRİŞİNİ GENİŞLETİYORLAR MERAKLANACAK BİR ŞEY YOK SENİNDE İSTEDİĞİN YUMRTLAMASI DEĞİLMİYDİ ŞİMDİ KUŞLARINI RAHATSIZ ETME VE ONLARI KENDİ HALLERİNE BIRAK RAHATSIZ ETME HADİ BAKALIM GÖZÜN AYDIN YAVRULAR GELİYOR :)

merak etme yumurtlamasına az kalmış senin kuşun ŞUAN YUVAYI DENETLEYİP KENDİ İSTEDİKLERİ GİBİ İNŞA EDİYORLAR YANİ KENDİLERİNİ YUVAYA ĞÖRE GİRİŞİNİ GENİŞLETİYORLAR MERAKLANACAK BİR ŞEY YOK SENİNDE İSTEDİĞİN YUMRTLAMASI DEĞİLMİYDİ ŞİMDİ KUŞLARINI RAHATSIZ ETME VE ONLARI KENDİ HALLERİNE BIRAK RAHATSIZ ETME HADİ BAKALIM GÖZÜN AYDIN YAVRULAR GELİYOR :)
Tamam sadece kapı değil yuvanın dışını altibi kemiriyo ve çok az bazen ve 7.gun kuyruk düşme olur diye biliyorim ama bende öğle bişey yok

Kuşları rahat bırak.Ayrıca o yukardaki tüneği kaldır.

Niye gece uyurken orda duruyolar

bu kafesin küçük olduğunu belirtmiştim bence de o tüneği kaldır 6 7 ay bekleyenler var çiftleştiler hemen yumurtlayacak diye bir kaide yok siz ne kadar uğraşırsanız onlarla o kadar geriye atar yumurtlamayı kendi hallerine bırak ummadığın anda yumurtlama olur

Murat hocam inşallah bu kuş yumurtaladığında yumurtaları kırmadan sen biraz sabırlı olmayı öğrenirsin herşeyin başı sabırdır... şu kuşları kendi haline bırak yumurtlama süresi 15 gün civarıdır zaten ki ilk çiftleşmede yumurtlama oluşacak değil ne zaman döl tuttuğunu bilemezsin bırak artık kendi haline şu kuşları

O tünegin yerine ne takayım tahta taksam olur mu acaba el yapımı meyve ağacından yapildi onu taksam olur mu

O tünegin yerine ne takayım tahta taksam olur mu acaba el yapımı meyve ağacından yapildi onu taksam olur mu

O tüneğin yerine hiçbirşey takma.Diğer tüneğe paralel bir tane olsun yeter.Kafes ufaksa tek tünek bile yetebilir.

ce50cac45ec7144408c1405993f2de5f.jpg

Kafes boyu bu kadar ve tülü değiştirdim o eski mafes bu ama

O tüneğin yerine hiçbirşey takma.Diğer tüneğe paralel bir tane olsun yeter.Kafes ufaksa tek tünek bile yetebilir.
O tünegi kaldırdım şu an duruyorlar ve ciftlesme olmadan önce yuvaya ilgisi olmayan dışı yuvaya bakiyo ve kafes Tülü nü kemiriyo 10.gun oldu ciftlestikleri

Ne oldu usta

Ben de sabırsızım kuş ha yumurtladı ha yumurtlayacak diye diye gece rüyalarıma kuşlar giriyo:)