Karadeniz Pet

kısır olma belirtisi

• Konbuyu başlatan Yusuf ŞANLI
  • Başlangıç tarihi
Y

Yusuf ŞANLI

Guest
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar. Bende 2 adet yerli disi muhabbet kusu var bunlari tanimadigim bir petshoptan yavruyken almstim suan 1 yasindalar yaklasik erkekleriyle cok iyi anlasiyolar ama yumurtlama isi yok forumdan anladgm kadariyla disiler kizgin( gaga rengine istinaden ) erkeklerde bir sıkınti yok ondan eminim disilerin kisir olma ihtimali var midir petshop ta satilanlarin oyle oldugunu duymustum resim en kisa zamanda eklicem. Ama bakilarak anlasabilcek bi belirti var midir ? Simdiden tesekkir ederim.

Ilginize tesekkur ederim.

Erkekten kesin eminim cunku kizgnliktan elimle bile ciftlesti sperm cikti :)

Kısır denilen şey sperm çıkmaması değil canlı sperm olmaması durumudur.İnsanlarda da kısırlıktan anlaşılan budur.Sperm gelir ama içinde canlı sperm az veya yok ise kısır olarak adlandırılır.

erkek kuşunuz yaşlıymış bu arada :)

Diger erkek 1 yasinda oda yavrudan beri bende suan resmini koyamiyorum evde olmadigim icin onuda en kisa surede eklicem disilerle beraber

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:34 -->-> Daha önceki mesaj 17:31 --

Kısır denilen şey sperm çıkmaması değil canlı sperm olmaması durumudur.İnsanlarda da kısırlıktan anlaşılan budur.Sperm gelir ama içinde canlı sperm az veya yok ise kısır olarak adlandırılır.

Dogrudur ben onu hani yasi acisindan soyledim kisir olmadigindan soyle eminim daha once yavrusu olmus bende degildi tabi ozaman. Bir arkadasimdam aldim onu yinede bilgi icin tesekkur ederim.

Erkek çok,güzel maşallah

Tesekkur ederim. Daha guzeli sizin olsun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:42 -->-> Daha önceki mesaj 17:37 --

Sade sari olan suphelendigim disi evde olmadigim icin en net yakin resmi bu daha net resimleri en kisa zamanda gonderecem bu disinin kanatlarida surekli cikiyor ve dokuluyor bi yardimi olursa konuya tam uzuyor geri dokuluyor

bence Kısır olduğu çiftleşir yumurtlamaz veya yumurtalar sürekli boş çıkarsa anlaşılır.

bence Kısır olduğu çiftleşir yumurtlamaz veya yumurtalar sürekli boş çıkarsa anlaşılır.

Cok iyi anlastiklarini biliyorum. Opusmeler kasimalar felan ama ciftlesirken gormedim tum gun isteyim aksamda rahatsz etmek istemiyorum kuslari. Ama bu kadar kizgin ve anlasrlarken ciftlesmislerdir diye dusunuyorum.

bu erkek kusların pıskolojılerı bozuk hepsı bas parmak hastası yanında cok kızısık bı dısı var tık yok onlarda parmakla iş görüyo :) kur yaparken gözleri küçülüyo

Aytekin Bey doğru demiş. Benim dişi kuşlardan biri kısır. Erkek kuştan daha önce yavru aldım ama bu dişi kuşum yumurtlasa bile boş çıkar hep. Bugüne kadar defalarca yumurtladı. ( Eşinden ayrı olduğu zamanlarda bile) Ama yumurtalar hep boş çıktı. Doğaları gereği kendileride fark ediyor bu durumu. Artık yumurtladıktan birkaç saat sonra yiyor yumurtayı.

Son düzenleme:
Aytekin Bey doğru demiş. Benim dişi kuşlardan biri kısır. Erkek kuştan daha önce yavru aldım ama bu dişi kuşum yumurtlasa bile boş çıkar hep. Bugüne kadar defalarca yumurtladı. ( Eşinden ayrı olduğu zamanlarda bile) Ama yumurtalar hep boş çıktı. Doğaları gereği kendileride fark ediyor bu durumu. Artık yumurtaldıktan birkaç saat sonra yiyor yumurtayı.

bunu bilmiyordum öğrenmiş oldum :) ne yapsın kuş boşa gitmesin yiyeyim bari diyor

Aytekin Bey doğru demiş. Benim dişi kuşlardan biri kısır. Erkek kuştan daha önce yavru aldım ama bu dişi kuşum yumurtlasa bile boş çıkar hep. Bugüne kadar defalarca yumurtladı. ( Eşinden ayrı olduğu zamanlarda bile) Ama yumurtalar hep boş çıktı. Doğaları gereği kendileride fark ediyor bu durumu. Artık yumurtladıktan birkaç saat sonra yiyor yumurtayı.
O esi yokken yumurtlama kisirliktan deil kizginliktan diye biliyorum 1 2 tane bos yumurtluyor. Daha once basima gelmisti tek disi besliyordum hic erkek gormedi kus ama bos bos yumurtluyordu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 23:33 --

bu erkek kusların pıskolojılerı bozuk hepsı bas parmak hastası yanında cok kızısık bı dısı var tık yok onlarda parmakla iş görüyo :) kur yaparken gözleri küçülüyo

Ya hic sorma kac tane disi koydum yanina is yok elime gelince kendinden geciyor kus :)

Geri