petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kıskançlık..!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aytekin DOĞAN tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Bir arkadaştan alıp 4-5 aydır baktığım insana gayet alışkın erkek kuşuma yaklaşık 1,5 ay kadar önce dişi kuş aldım.
    Eş tuttular sanırım çünkü kavga etmiyorlar erkek kuş dişi kuşu kaşıyor yem veriyor kur yapıyor.
    Ama bir sorun var erkek dişiye yem yedirmiyor ve benim elimle verdiğim yeşillik elma vs. yiyecekleri de yedirmiyor dişi yemeye çalışınca dişiye vuruyor dişi kuşta sürekli pısmış bir şekilde duruyor.
    Dişi kuşu aldığım petshopa sordum erkek kuş seni veya dişiyi kıskanıyordur onun için böyle davranıyordur dedi.
    Acaba ne derece doğru, doğru ise benim yapabileceğim birşey varmı?

2. Yücel YETİMOĞLU

hocam kuşlar kaç yaşnda ? öpmesi kasıması yem yedirmesi eş oldukları anlamına gelmez belki yakın belirtiler olabilir ama , çiftleşmiyorlarsa eş oldular dememek lazm :) birde kuşlar daha küçük olabilir ( sizi kıskanma ihtimali çok çok yüksek )

3. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Erkek 1 yaş civarında dişide enaz 6-7 aylık çiftleşmek için ortamı yeni yeni yaratıyorum dişinin alışmasını bekliyordum.

4. Umutcan AĞLAR

Dişinin alışma evresini bende beklıyorum. :)

5. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Dişi kuş çiftleşecek olgunluktamı acaba?

6. Seher Ün ERTEK

benimkilerdede tık yok kavga yok ama ne yuva nede çiftleşme yok bazen diyorum ben nerde yanlış yaptım :D

7. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    birtek kıskanç kuş bende mi var acaba?
    Hiç yorum yapan olmadı.

8. Yücel YETİMOĞLU

insana alşkın kuşun çiftleşmesi yavru alımı zor oluyor o yüzdn kuşları bu dönemde uçurmayn kafeste kalsnlar mama vitamin ve nijer tohumuyla destekleyn mümkünse kafeside sakin el altnda olmayan bir yere koyun...

9. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Kafesi çok nadir kullandığımız salona koydum ve hiç dışarı çıkarmıyorum. Yemlerine nijer katıyorum. Vitamini sularına haftada 2-3 defa ekliyorum.

Yalnız bir sorum olacak henüz kafese yuvalık takmadım şimdi takayım mı yoksa kızışmalarını mı beklemem gerek.
    Şimdiden taksam avantaj olurmu yani birde yuvalığa alışma süresi bakımından.

(Erkek kuş daha önceden hergün kafesten çıkmaya alışkın olduğu için odaya her girişimizde direk kafesin tellerine yapışıyor ve bağırıyor yani resmen beni çıkar diyor bende ona :rolleyes:

10. Zeynep NUR

yumurta istiyorsan quik markasının kızıştırıcı yemini al faydalı olabilir :)

11. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kızıştırıcı yem almak yerine direk nijer alıp bunu yemliğine 1 çay kaşığı atıp,yumurta maması yaptığınızda havuç rendeleseniz(havuç doğal kızıştırıcıdır) çok daha etkili olur :)

12. Zeynep NUR

:) aslında benim kuzenimin kuşları kendi kendine kızıştı ve yumurtaları oldu. zaten yavrusu benim şuanda.

13. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar yuvalığı taktım ama tereddütlü bir şekilde sizce kalsın mı çıkarayımmı? şimdilik aval aval bakıyorlar yuvalığa

14. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    benimkiler birbirlerini paralıcaklar nerdeyse..çok fena kavga ediyorlar..dün kızım girdi yuvaya erkek çık diye bağırdı deli gibi :D biz eşimle anlamadık arada romantik dakikaları oluyor..genelde kavga halindeler :D

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbetkuslari kiskanc olur mu