Karadeniz Pet

Kitaplıktan bozma box kafes yapımı (tasarım ve siparişler)

İyi günlerde kullanın emeğinize sağlık iyi olmuş

Merhaba arkadaşlar,
Bölmeleri ve işlerimi sonunda bugün tamamladım. 5 gün kadar şehir dışına çıkmam gerekmişti. Kuşları emniyete alarak çıktım, hem istanbulda işlerimi hallettim hem de eksik malzemelerimi aldım.

Öncelikle en kafa kurcalayan meselem olan aydınlatmayı sağolsunlar forumda yardımcı olan arkadaşların önerilerini dikkate alarak çözdüm. her bir göz için birer adet beyaz gün ışığı modül led aldım. onları da her bir bölme bağımsız aydınlatılacak şekilde anahtarla bağladım. güç kaynağı olarak da 12V'luk bir adaptör kullanıyorum. Bir de kuru akü mevcut elimde yine aynı güç skalasında. onu da zamanlayıcıya bağlamayı çözer çözmez devreye alacağım.

Evet, kafesin son hali aşağıdaki gibidir. alttaki bölmenin de inşaatını tamamladım, tek eksiği tavası kaldı. onun da kargosunu bekliyorum.. henüz oranın sakinleri hazır olmadığı için onları kendi kafeslerinde tutuyorum, üreme zamanları gelince bölmeye geçecekler.

20151213_200634.jpg

20151213_202912_HDR.jpg

Bu da İstanbul'daki yakışıklı French Bulldogumuz Pierre :) Gün içinde anlık enerji patlamaları yaşasa da sonrasında çok komik şekillerde uyuma potansiyeline sahiptir kendisi :))

20151210_201231.jpg

20151212_204205.jpg

Zamanlayıcı 12 v la mı çalışacak acaba yoksa 220 lik zamanlayıcılardan mı? Resim veya linki var mı ?

Zamanlayıcı 12 v la mı çalışacak acaba yoksa 220 lik zamanlayıcılardan mı? Resim veya linki var mı ?

Zamanlayıcı 220v
Mekanik Zaman SAATİ(8697548144925) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Ya kuru akü olayını manuel yapacağım ya da şu anda sorunsuz çalışan priz tipi aydınlatmam ile devam edeceğim. benim derdim kuşların ayarını hiç bozmamak. elektrik gidip gelebiliyor ve ben de 1-2 gece eve uğramayabiliyorum. kuşcağızların saat ayarları bozulmasın istiyorum.

Elektrik çok sık gidip gelmiyorsa en ekonomiği priz tipi aydınlatmaya devam etmek bence.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:24 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

İlla da kesintisiz elektrik olmasını isterseniz akü yerine pc ler için kullanılan kesintisiz güç kaynakları (UPS) kullanılabilir.

Kitaplığı ilerde bix kafese donusturulebilecek ebatta üretmişler, kolay gelsin

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi