Karadeniz Pet

Kızgınlık belirtisimi ?

Mehmetyvz66

Yeni Üye
İki kuşum var ayırma yöntemi uyguladim Dişi sürekli kafese tırmanıyor yemliğin içine girip kafasıyla karıştırıyor yere döküyor sürekli ötüyor . Ayrıca nijer tohumu çok önemli mi bende yok vitamin desteği vermeye başlayacağım mamada tamam ama kötü sonuç alırsam beni hayal kırıklığına uğratr erkeklei lgilenmiyorum dışarı çıkarmadim önerileriniz için teşekürler kolay gelsin

Evet kızgınlık belirtisidir Nijer tohumunun çok büyük bir etkisi yok onun yerine yumurta maması havuç ve yaş nane verirseniz faydasını daha çok görürsnz ayırma yöntemi bazen işe yaramayabiliyor umarım sizde yarar

Ayırma yöntemi eğer eş tutan kuşlarda uygulanırsa, sağlam bir şekilde uygulanırsa, işe yarayan iyi bir yöntemdir. Dİğer konuda da bahsettiğim gibi, kuşlarınızı rahatsız etmeyin. İsterseniz akıllı yemlik kullanabilirsiniz, bu daha iyi olur. Şayet öyle ise de yine de söylemek istedim. Vitamin olarak da E vitamini olan bir ürün tercih edin, günlük kullanımda da sıkıntısı olmayan bir ürün tercih edin. Yoksa kuşlarınız zengin hastalığına yakalanır. Bakım hastalığı da diyebiliriz. Direk ham hazır vitaminler, özellikle Avisol'un bazı ürünleri bunu yapabiliyor. VİTALİS, Nekton S-E gibi ürünler terch edin. Çeşitli marka da bulabilirsiniz. Mamanın içine havuç ve tarçın ekleyin, kızıştırma amaçlı çok iyi ve zararsız ürünlerdir. Ancak nijer yağlanma yapar, arada bir ekleme dışında eklemeyin.

Geri