Karadeniz Pet

Kizginlik nasil anlasilir

Mehmettrk

Meraklı Üye
Disi ve erkek kusun kizginlastigini hangi hareketlerinden anlariz Ben ciftimi ayirdim erkek yuvalik olan kafeste Disi baska bi kafeste bir haftadir ayrilar nezaman birlestirmeliyim

Mümkünse 3 hafta daha birleştirme ben 15 gün ayrı tuttum pek farketmedi daha sonrra 1 ay ayırdım şimdi yumurta var

Tamam 3 hafta daha ayri tutarim yapmam gereken baska birsey varmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:46 -->-> Daha önceki mesaj 10:54 --

Disinin kizginlastigini hangi hareketlerinden anlarim

keske dısı kusun yuvalık olan kafeste kalsaydı
kusların kafeslerı yan yana mı duruyo acaba kafesler yan yana dursun bence kuslar bırbırlerını gorebılsınler yanı
kuslarına nıjer tohumu fılan ver mama ver beslenmelerını ıyı tut bunlar kızısmasına destek olucaktır

Yan yAna deyiller seslerini duyuyorlar Ama birbirini gormuyorlar

keske dısı kusun yuvalık olan kafeste kalsaydı
kusların kafeslerı yan yana mı duruyo acaba kafesler yan yana dursun bence kuslar bırbırlerını gorebılsınler yanı
kuslarına nıjer tohumu fılan ver mama ver beslenmelerını ıyı tut bunlar kızısmasına destek olucaktır

Dişi kuş yuvalığın olduğu kafeste olmamalı, çünkü yuvalık asıl kafeste takılıdır.
Ayırma yönteminde de her zaman dişi erkeğin olduğu kafese atılır.
Eğer dişi asıl kullanılacak kafeste kalırsa, erkek kafese atıldığı zaman kafesi sahiplendiği için daha baskın olur.
Bu da sık sık kavgalar yaşanmasına sebep olacaktır.

Geri