Karadeniz Pet

Kızgınlık yumurtası olabilir mi?

Hande.nida

Meraklı Üye
Baskın karakterli 1 yaşında dişimle daha pasif olan erkek kuşumdan 5 gün önce ilk yumurtayı aldım. Baskın diye belirttim çünkü çok iyi anlaşmalarına rağmen erkeğin çiftleşme isteğini hep geri çeviriyordu. Uzun süre birbirlerine kur yapıyorlardı ama sıra çiftleşmeye gelince ayak atmasına izin vermiyor, kendi ayak atıyordu.

4 gün önce acemilikten olsa gerek kafes dibine yumurtlamış, yumurta ızgaraya düştüğü için kırılmış. 2. yumurtayı 2 gün önce aldık. Yarın 3. gün olacak ama henüz yeni bir yumurta alamadık. Popoda hala açılma var ama şişlik gözlemleyemiyorum. Günde 3-4 kez çiftleştiklerine şahit oluyorum 2 gündür.

Sorum şu; bu iki yumurtada kızgınlık yumurtası olabilir mi? Çünkü yumurtlayana kadar ben çiftleştiklerine hiç denk gelmedim. 2 hafta içinde yeniden yumurtlar mı?

En başta 5 gün önce yazmışım, 4 gün önce aldım ilk yumurtayı..

Ekli dosyalar

• 31C489F0-FB34-421E-BEAC-9854B09C5F45.jpeg
    31C489F0-FB34-421E-BEAC-9854B09C5F45.jpeg
    70.8 KB · Görüntüleme: 14
En başta 5 gün önce yazmışım, 4 gün önce aldım ilk yumurtayı..
Yumurtanın sarısı ve beyazı olması döllenmiş olduğu anlamına gelmez, ancak şöyle anlarız anne kuş 6 7 gün yatar yumurtaya, daha sonra sarı ve beyaz kırmızı damarlı bir yapıya bürünürse döllenme olmuş ve yavru gelişimi başlamış demektir, üzülmeyin yani :)

Yumurtanın sarısı ve beyazı olması döllenmiş olduğu anlamına gelmez, ancak şöyle anlarız anne kuş 6 7 gün yatar yumurtaya, daha sonra sarı ve beyaz kırmızı damarlı bir yapıya bürünürse döllenme olmuş ve yavru gelişimi başlamış demektir, üzülmeyin yani :)
Evet biliyorum ama üzüldüm doluydu belki diye. Az önce 3. yumurtayı aldık. Kızgınlık değildir herhalde diye düşünüyorum

Geri