Karadeniz Pet

Kızgınlık

Sefa GÖKÇE

Meraklı Üye
Mrb arkadaşlar 2 tane dişi olan kuşumun birini erkekle değiştirdim acaba kızgınlık durumları nasıl ne zaman çiftleşirler erkek arada dişiye ayak atma girişimleri oluyor ama dişi izin vermiyor :p erkek tüyde galiba sorun olurmu çiftleşme için birde kuşlar çiftleşirse yavrular nasıl hangi renk olur acaba saygılar :)

Erkek

Son düzenleme:
Maaşallah çok güzel çift. daha zamanları var gibi duruyor. dişi henüz kızışmaya başlamamış . tek ilaç sabır zannımca.....

Çok fazla cere rengine takılıp kızgınlık derecesi hakkında yorum yapma. Benim dişi kuşumun ceresi nerdeyse açık mavi renkte ve hiç değişmiyor. Daha yavrular yuvadan uçmaya 1 hf kala yeniden çiftleşiyor. Belirtildiği gibi asıl ilaç sabır. Tabi bunların yanında vasıflı kuş olması ve sizin bakımınız da önemli

anladığım kadarıyla kuşları yeni bir araya getirdiniz ve kafesteki dişi kuşunuzun yanına yeni erkek getirdiniz eğer durum buysa birbirlerine alışmaları zaman alacaktır ayrıca kafesin baskını dişi olduğundan bu zaman uzayadabilir

Erkek dişi den bayağı genç duruyor biraz tecrübesiz gibi

Güzel bir erkek almissiniz Güle güle besleyin yuvalı takılı olsun ve yumurta maması verin ayrıca sabretmelisiniz disinin biraz daha zamanı var gibi Güle güle besleyin

En Güzel Bilgileri Vermişler Benim Vermeme Gerek Kalmamış Sabır Et Ve Kuşların Bulundugu Ortam Temiz Ve Kendilerini Güvende Hissettigi Biyere Koyun Kafesi Ve Yerini Mümkünse Hiç Deyişmeyin Kuşlarıda Çok Rahatsız Etmesseniz İleride Yavru Alabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar birde merak ettiğim ilerde yavrular olursa renkleri nasıl olur acaba

İşte onu bilmek zor benim 3 soyluk kuşlarım var hala ne gelir tam kestiremiyorum

Inşallah en kısa sürede yavrularlar ilk yavruları burda bedava sahiplendirecegim :)

Son düzenleme:
Daha kızışmamışlar. Bencdede biraz amana ihtiyaçları var.

Yavruların Hangi Renk Olacagını Bilemeyiz Anneye Çekme Şansı Var Babaya Çekme Şansı Var Annenin Annesine Babasına Çekme Şansı Var Babanın Annesine Babasına Çekme Şansı Var Yani Bekliycez Ve Görücez Renklerini :)

Maşallah. Allah nazarlardan korusun. Çok güzel bir çift. Yavrularının ne renk olacağını bilmiyorum açıksacı :)

Verdiğiniz bilgiler için sağolun arkadaşlar mavi kuş tuyde galiba çok dökülüyor tüyleri dişi kuşa gecermi bu tüy dökümü

Geri