petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kızımın son durumu hakkında bilgi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve selen canaydın bedel tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    kızımın son durumu hakkında bilgi :)

kuyruk hep kıvrık duruyor anlamadım.. yumurta var mı yok mu?tekrar tekrar yazmaktansa düzenleyerek yazıcam daha iyi..birde kızımın hareketleri yavaşladı..genelde daha çok uyuyor(eğik)biçimde.hareketleri çok yavaşladı..mesela yuvalığın tüneğinden diğer tüneğe zor çıkıyor :D ..şunlardan bian önce yumurta alsam sizde rahat etseniz bende :D

#1 selen canaydın bedel, 12 Eylül 2013
    Son düzenleme: 12 Eylül 2013
  2. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Var gibi geldi fakat kuşları salmayın artık.

3. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    peki popo kısmını ellesem yumurta olup olmadığını anlayabilir miyim?dişiye zarar vermiş olmam dimi?

4. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    yuvalığına talaş koyduk o zamandan beri sadece içeri bakıyor talaştan mı korkuyor?çıkartayım mı?

5. kenan

kenan Guest

Yumurta var gibi duruyor yalnız kuşu dışarı çıkarmayın ve kuşu avuçlamayın yumurta varmı yokmu diye talaşı çıkarmanıza gerek yok kuşu dışarı çıkarmazsanız zamanla yuvalığa girecektir

6. Süleyman Aydın

Ya yumurtalı olduğu nasıl anlaşılıyor ben anlamadım gitti öğretirmisiniz :)

7. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    gece elime aldım zaten korkmuyor popo kısmını elledim sertlik olduğunu anladım.

8. kenan

kenan Guest

Çok yanlış bişey yapmışsınız kuşu kafesten çıkarmayın tutmayın ve sakin yüksek bi yere koyun sadece yem ve suyunu kontrol edin

9. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    maalesef eşim salıp duruyor ..bikaç gündür salmıyordu dün gece saldı neyse salmayız artık..

10. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Şu durumda sakın kafes ve yuvalık değişimi ve yer değişikliği yapmayın. Artık da asla salmayın.

11. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    tamam çok teşekkür ederim :) çok yem yiyor eskisinden daha fazla :)

#11 selen canaydın bedel, 12 Eylül 2013
    Son düzenleme: 12 Eylül 2013
  12. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Rica ederim ustam. Hayırlısı olsun :) İyi bir durum.

13. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Selen hanım sorması ayıp yumurtlamasını nasıl sağladınız .. :D Ben de bizimkileri yumurtlatmaya çalışıyorum da bir türlü olmuyor.. :D Çiftleşmelerini nasıl sağladınız.. Bu sorum tek size değil bilgili arkadaşlardan da yardım istiyorum. Sakın ha sabır demeyin sinir oldum o söze de..:D :D

14. Hakkı ELALDI

Beğenileri:
    0
    ilk fotodan yumurta olduğu anlaşılıyor.. Kuşları salmayın artık .. Hayırlı olsun :))

15. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    :D ben eski dişiyi değiştirdim yemine çok az kızıştırıcı koydum başkada bişey yapmadım aslında..kuşlar anlaştıklarında zaten bebişler geliyor..sizinde sevmediğiniz bir sözü tekrarlayacağım maalesef .sabır gerekiyor..ben burdaki arkadaşları biraz sinir etmiştim herşeyi yazıyordum şu şu oldu bu bu oldu diye..Allahtan arkadaşlar anlayışlılarda bana kızıp tepki göstermediler..sabır faramir :D inşallah seninkilerinde bebişleri olur..

16. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    o kadar mutluyum ki anlatamam..deli olucaktım artık herkesin kuşları anne baba oluyor bizimkiler olmuyor diye kızıyordum :D teşekkür ederim..

17. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Sabredelim bakalım . Zaman bol zaten...:D

Ayrıca siz kaç aydır bakıyorsunuz . ortalama ne kadar beklemek lazım mubiş almak için.. :D

18. Mustafa Demir

Yanlış yapmışsınız yumurtlasa bile yumurtalara zarar verebilir ki inşallah vermez.Dişi çok güzel bir dişi inşallah sağlıklı yavrular alırsınız.

19. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    biz eşiml 2-2,5 senedir bakıyoruz ama en sonunda canımıza tak etmişti eski dişimizi götürdük yerine bu dişimizi aldık..iyikide almışız diyoruz..sakin,oyuncu ve insanlara alışık bir kuş..erkeğimiz çok ürkekti taaki bu dişimizi ala kadar..elimizden yem,elma,marul vs yiyor erkek..başımızda,omuzumuzda geziyor..kızımız sayesinde oldu bunlar..yani uzun lafın kısası bizde 2 aydır sanırım bu dişi ve Allah nasip kısmet ederse bebişlerde yolda..inşallah sizinde en yakın zamanda kuşlarınız anne baba olurlar..

20. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    hangi konuda yanlış yapmışım?

Sayfayı Paylaş