Karadeniz Pet

kızımın son durumu hakkında bilgi

selen canaydın bedel

Onursal Üye
kızımın son durumu hakkında bilgi :)

kuyruk hep kıvrık duruyor anlamadım.. yumurta var mı yok mu?tekrar tekrar yazmaktansa düzenleyerek yazıcam daha iyi..birde kızımın hareketleri yavaşladı..genelde daha çok uyuyor(eğik)biçimde.hareketleri çok yavaşladı..mesela yuvalığın tüneğinden diğer tüneğe zor çıkıyor :D ..şunlardan bian önce yumurta alsam sizde rahat etseniz bende :D

Son düzenleme:
Var gibi geldi fakat kuşları salmayın artık.

peki popo kısmını ellesem yumurta olup olmadığını anlayabilir miyim?dişiye zarar vermiş olmam dimi?

yuvalığına talaş koyduk o zamandan beri sadece içeri bakıyor talaştan mı korkuyor?çıkartayım mı?

Yumurta var gibi duruyor yalnız kuşu dışarı çıkarmayın ve kuşu avuçlamayın yumurta varmı yokmu diye talaşı çıkarmanıza gerek yok kuşu dışarı çıkarmazsanız zamanla yuvalığa girecektir

Ya yumurtalı olduğu nasıl anlaşılıyor ben anlamadım gitti öğretirmisiniz :)

Çok yanlış bişey yapmışsınız kuşu kafesten çıkarmayın tutmayın ve sakin yüksek bi yere koyun sadece yem ve suyunu kontrol edin

maalesef eşim salıp duruyor ..bikaç gündür salmıyordu dün gece saldı neyse salmayız artık..

Şu durumda sakın kafes ve yuvalık değişimi ve yer değişikliği yapmayın. Artık da asla salmayın.

Selen hanım sorması ayıp yumurtlamasını nasıl sağladınız .. :D Ben de bizimkileri yumurtlatmaya çalışıyorum da bir türlü olmuyor.. :D Çiftleşmelerini nasıl sağladınız.. Bu sorum tek size değil bilgili arkadaşlardan da yardım istiyorum. Sakın ha sabır demeyin sinir oldum o söze de..:D :D

ilk fotodan yumurta olduğu anlaşılıyor.. Kuşları salmayın artık .. Hayırlı olsun :))

Selen hanım sorması ayıp yumurtlamasını nasıl sağladınız .. :D Ben de bizimkileri yumurtlatmaya çalışıyorum da bir türlü olmuyor.. :D Çiftleşmelerini nasıl sağladınız.. Bu sorum tek size değil bilgili arkadaşlardan da yardım istiyorum. Sakın ha sabır demeyin sinir oldum o söze de..:D :D

:D ben eski dişiyi değiştirdim yemine çok az kızıştırıcı koydum başkada bişey yapmadım aslında..kuşlar anlaştıklarında zaten bebişler geliyor..sizinde sevmediğiniz bir sözü tekrarlayacağım maalesef .sabır gerekiyor..ben burdaki arkadaşları biraz sinir etmiştim herşeyi yazıyordum şu şu oldu bu bu oldu diye..Allahtan arkadaşlar anlayışlılarda bana kızıp tepki göstermediler..sabır faramir :D inşallah seninkilerinde bebişleri olur..

:D ben eski dişiyi değiştirdim yemine çok az kızıştırıcı koydum başkada bişey yapmadım aslında..kuşlar anlaştıklarında zaten bebişler geliyor..sizinde sevmediğiniz bir sözü tekrarlayacağım maalesef .sabır gerekiyor..ben burdaki arkadaşları biraz sinir etmiştim herşeyi yazıyordum şu şu oldu bu bu oldu diye..Allahtan arkadaşlar anlayışlılarda bana kızıp tepki göstermediler..sabır faramir :D inşallah seninkilerinde bebişleri olur..

Sabredelim bakalım . Zaman bol zaten...:D

Ayrıca siz kaç aydır bakıyorsunuz . ortalama ne kadar beklemek lazım mubiş almak için.. :D

Yanlış yapmışsınız yumurtlasa bile yumurtalara zarar verebilir ki inşallah vermez.Dişi çok güzel bir dişi inşallah sağlıklı yavrular alırsınız.

Sabredelim bakalım . Zaman bol zaten...:D

Ayrıca siz kaç aydır bakıyorsunuz . ortalama ne kadar beklemek lazım mubiş almak için.. :D

biz eşiml 2-2,5 senedir bakıyoruz ama en sonunda canımıza tak etmişti eski dişimizi götürdük yerine bu dişimizi aldık..iyikide almışız diyoruz..sakin,oyuncu ve insanlara alışık bir kuş..erkeğimiz çok ürkekti taaki bu dişimizi ala kadar..elimizden yem,elma,marul vs yiyor erkek..başımızda,omuzumuzda geziyor..kızımız sayesinde oldu bunlar..yani uzun lafın kısası bizde 2 aydır sanırım bu dişi ve Allah nasip kısmet ederse bebişlerde yolda..inşallah sizinde en yakın zamanda kuşlarınız anne baba olurlar..

Geri