petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kızışma sorunumuz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aysetursak tarafından 24 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Aysetursak
    Gizli

1,5 yaşındaki dişi kuşum kızışmaya başlamıştı burun deliklerinin çevresi kahverengi oldu fakat ilerlemesini bekliyordum ve ilerlemedi hatta kahverengi olan yer daha da küçülmeye başladı. Niye böyle oldu anlamadım nijer aldım yemlerine karıştırdım bu sabah tüm nijerleri yerde buldum. Sularına biraz bal da koydum. Havuç yemiyor benimkiler. Naapmalıyım? Her şeyi yaptım sanırım

2. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

İkigün mama verin bir gün ara verin sonra iki gün yeniden mama verin kızışana kadar.
    Yumurta mamasına,bir çay kaşığı keçiboynuzu pekmezi,bir çay kaşığı tarçın,iki çay kaşığı irmik,bir çay kaşığı mısır unu,bir çay kaşığı kuru toz maya,1 ballı muzlu bebek bisküvisi ufalayın bu mamayı karıştırıp verin,birazını dolapta saklayıp 2 gün verebilirsiniz.
    Kızışması için yeşil nane de verebilirsiniz birkaç tane uzun yeşil naneden demet yapın kafese asın onu didiklesin yesinler.AFİYET OLSUN.
    Suyuna da süpervit forte vitamini karıştırın bakın kızışıyormu kızışmıyormu görelim.

#2 Duranettin ERAYDIN, 24 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ekim 2013
  3. Aysetursak
    Gizli

Dediklerinizi deneyeceğim ama benimkiler mamanın da tadına bakmıyor ya. Kaç kez yaptım olduğu gibi çöpe gitti yemlerine karıştırayım ben en iyisi bu söylediklerinizi bi kaç kez. Ama şu nane işini filan deneyeceğim işe yararsa herkese öneririm :)

4. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

nane nasıl bi nane ?

5. Aysetursak
    Gizli

6. MevlütŞimşek

MevlütŞimşek New Member

Beğenileri:
    0
    ha massallah :) kuslar kafesi parcalicak :))

Sayfayı Paylaş