Karadeniz Pet

Kızışma süresi

stormy

Yeni Üye
Bizim kuş kızışmış oynadığı kapağı eşi sanıyor çiftleşmeye çalışıyor :) kızışma dönemi ne kadar sürüyor acaba nezaman geçer yardımcı olursanız sevinirim.

yanına bir dişi al hemen geçer :D

Eş seçtirin kuşunuza kızışmışlığı boşa gitmesin :)

ya yok ben tek beslemek için aldım konuşan, oynayan hareketli bir kuş maaşallah bayağı emek verdim yani yanına dişi alırsam emeklerim boşa gider diye korkuyorum :) bir yandanda ileride inş. ırkından yavru almak istiyorum karakteri güzel çünkü :)

Valla öncelike şuna karar verin.Eğer ilerde kesinlikle dişi alcam diyorsanız şimdiden alın alışsınlar birbilerine.Ama eğer vaktiniz varsa ve kuşunuzla fazla zaman geçiriyorsanız size kalmış eş alıp almamak.Dişi aldığınızda sizden uzaklaşabilir haberiniz olsun.Birde genelde eş tutan kuşları salmamak gerekir.Tabiki forumda görüyorum evcil çiftlerde yumurta yapıyor.Bence erkek kuşunuzun yaşı daha küçükse kuşunuza bir dişi seçtirin.Seçceği dişide kendi yaşlarında olcağı için onuda evcilleştirmeniz kolay olur.Yoksa ilerde erkek kuş 1 yaşına geldiğinde dişide 1 yaşında olacağını düşündürürsek dişiye evcilleştirmek çok zor olur :) Biraz uzun oldu ama inşallah faydalı olmuştur :D

Sağolun. Bu kuştan önce bir muhabbet kuşu daha vardı tek beslemek için aldım fakat kuşu ne yaptıysam alıştıramadım yani bu konudada fena sayılmam eğitme konusunda ama olmadı alışmadı parmağa zorla alıyordum :) o kuşu verdim kayınvaldeme. 7 ay önce maviş'i aldım eğittim ve yanına bir dişi alıp o dişininde eğitim almamasından ve mavişin bize yanaşmayacağından korktuğum için pek yanaşmıyorum. burda da videosu var koymuştum bayağı önce

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...eolar/mavis-kedi-misali-hareketleri-7658.html

Ne kadar tatlıymış maşallah tebessüm yarattı izlerken :)

Ooo Mavişe bak sen hele ne akıllı bu böyle :) Valla dediğiniz gibi bende uzun süre sonra bir erkek kuş aldım 2 aylıkken ama dediğiniz gibi ne yaptıysam alıştıramadım en son yanına aldım karıyı bastım nikahlarını :) Şuan yavrularını bekliyorum artık :D Tekrardan Maşallah mavişe Allah nazarlardan saklasın tüyleri kadar ömrü uzun olur inşallah :)

sağolun arkadaşlar. Amin inş. ALLAH sizlerin mubişlerinizede uzun ömür versin. çok değerliler gerçekten o yüzden kıyamıyoruz :) video daki hali daha ufaklık hali. şimdi genç delikanlı oldu :)

Geri